Diablo na Netfliksie. Prezes potwierdza prace

Przeszedłeś już wszystkie części Diablo każdą z postaci na wszelkie możliwe sposoby i nie wiesz co dalej? Czekaj na serial Netfliksa! Prezes studia Activiosion Blizzard potwierdził, że trwają prace nad adaptacją gry.
Diablo Netflix.jpg

Diablo od wielu lat cieszy się w Polsce i na świecie ogromną popularnością. Hulało już na Windowsie 95, a kto dziś pamięta ten system? – No właśnie! A Diablo wciąż pozostaje na językach. Tym razem jednak nie mówimy o grze a o serialu, który wkrótce może pojawić się na Netfliksie.

W opisie stanowiska Nicka van Dyka, prezesa Activision Blizzard Studios, możemy wyczytać, że trwają prace nad animowaną adaptacją kultowej gry. Ma być ona zachowana w stylu anime. Obecnie show jest w trakcie preprodukcji i będzie dystrybuowane na platformie streamingowej Netflix.
Nick Van Dyk.jpg
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Obsada animowanego remake'u He-Mana

Serial może przypominać inną adaptację gry. Mowa o Castlevanii, która cieszy się dużą popularnością. Nie ma co się dziwić, że firma chce przenieść na swoją platformę kolejne tytuły gier. A taki zabieg to świetny chwyt marketingowy. Nie dość, że zwabią maniaków cyfrowej rozgrywki, to jeszcze zwrócą uwagę fanów anime i seriali.Jednak to nie pierwszy znak potwierdzający pojawienie się Diablo na platformie. Rok temu Blizzard zarejestrował znak towarowy w Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. W jego treści możemy wyczytać, że chodzi o filmy zawierające narracje oparte na grze wideo i dostarczane za pośrednictwem usługi wideo na żądanie.
diablotrademark.jpg
Activision jeszcze nie odniosło się do wpisu na koncie prezesa ani oficjalnie nie potwierdziło prac nad serialem. My wierzymy, że Diablo rzeczywiście opęta ekrany naszych komputerów, telewizorów i smartfonów, bo od premiery Diablo III minęło całe 8 lat. Co prawda zapowiedziano już nadejście IV części serii, ale chyba nikt nie pogardzi też serialem. Ciekawe co przyjdzie nam zobaczyć jako pierwsze.Warto dodać, że producenci serii nie spieszyli się także z powstaniem 3 części. Od premiery Diablo II minęło 12 lat zanim ukazała się kontynuacja. Co ciekawe dwójka wyszła w 2000 roku. Przewiduje się, że zarówno nowa gra, jak i serial będą miały premierę w tym roku. Także Diablo może powrócić dwa razy silniejszy z początkiem nowego milenium.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Wtorek 18.02.2020