Dieta pudełkowa – dla kogo jest i czy warto po nią sięgnąć?

Bierzemy na warsztat popularny trend żywieniowy.

dieta pudełkowa.jpg

Torby z cateringiem dietetycznym są coraz częściej spotykane nie tylko wśród sportowców. Coraz więcej dostawców gotowych dietetycznych potraw spotykamy w biurowych windach i na korytarzach. Nic dziwnego, że w ciągu kilku lat pojawiły się w Polsce setki firm, które oferują dietę pudełkową z dowozem pod wskazane miejsce.

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny to nic innego, jak dieta zamknięta w pudełkach i dostarczona codziennie, zazwyczaj w godzinach porannych, do wskazanego przez nas miejsca – domu lub miejsca pracy. W paczce, którą dostajemy rano, znajdują się wszystkie posiłki, jakie powinniśmy jeść tego dnia, aby utrzymać wybraną wartość energetyczną. Poza zamówieniem diety, jedyne co musisz zrobić to przysiad przy podnoszeniu torby sprzed drzwi i ewentualnie włożenie pudełka z obiadem do mikrofalówki. Koniec z gotowaniem, ważeniem i bilansowaniem – wszystko to zostanie przygotowane za ciebie.

W ofercie cateringów jest wiele rodzajów diet. Oprócz tej standardowej możesz wybrać między innymi: dietę Sport - o podwyższonej ilości białka, bez glutenu – Gluten Free, Low IG - o niskiej zawartości cukru i wiele innych. Diety oferowane są w różnych opcjach kalorycznych od 1000 do nawet 4000 kcal – w zależności od potrzeb i celów.

Kto decyduje się na dietę z dostawą?

Najczęściej na dietę na dowóz decydują się osoby, dla których istotny jest wygląd, figura lub zdrowe odżywianie. Wśród nich są zarówno wyczynowi sportowcy, którzy potrzebują specjalnej diety oraz ci zupełnie amatorscy, którzy chcą schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową.

Po dietę pudełkową sięgają również osoby nastawione na samorozwój i mające wyznaczone cele. Najważniejsze jest dla nich samodoskonalenie i ciągłe stawanie się lepszą wersją siebie. Szanują swój wolny czas i nie chcą go tracić na zakupy oraz gotowanie – wolą go spędzić w bardziej produktywny sposób.

Jeszcze inną grupą osób korzystających z cateringu dietetycznego są osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają specjalistycznej wiedzy i umiejętności, żeby przygotowywać zdrowe posiłki. Ufają za to profesjonalistom i przez to mają gwarancję zdrowych dań. Dieta pudełkowa przydaje się także osobom, które nie mają jeszcze zdrowych nawyków, takich jak jedzenie co 3-4 godziny dziennie lub rozpoczynanie dnia od śniadania. Przez to, że dostają gotowe posiłki o określonej kolejności z czasem uczą się, jakie produkty można jeść o danej porze dnia.

img_2640.jpg

Który catering dietetyczny jest najlepszy?

Na rynku diet pudełkowych jest kilkuset dostawców. Każdy z nich chce być najlepszy i mianować się liderem. Dla klientów liczy się już nie tylko smak, a cała wartość, jaką daje marka.

Po dietę pudełkową od Body Chief sięga coraz więcej osób, bo firma nastawiona jest na rozwój i wyczuwanie potrzeb klienta. Przykład? Już wkrótce będzie można zamówić dietę od Body Chief za pomocą wygodnej aplikacji na telefon.

W zestawach możesz spotkać fit desery na podwieczorek, dania kuchni świata, np. ramen lub mussakę, oraz autorskie potrawy. Wszystkie diety układane są przez wykwalifikowanych dietetyków zgodnie ze ścisłymi wytycznymi, dlatego pewne jest, że przy odpowiednim wyborze kaloryczności uda się osiągnąć zamierzony cel.

Obecnie Body Chief dostarcza diety do łącznie ok. 750 miast w Polsce, do Berlina i 15 lokalizacji w Wielkiej Brytanii – w tym do Londynu. W centrum Poznania powstała restauracja Body Chief Lifestyle Concept, gdzie serwowane są niespotykane dania kuchni europejskiej, a wszystko w duchu zdrowego stylu życia z lekkim przymrużeniem oka.

To, co wyróżnia Body Chief na tle konkurencji, to działanie na rzecz środowiska. Firma poszła za trendem ograniczenia użytku plastiku. Już udało się jej wymienić plastikowe sztućce na biodegradowalne i kompostowalne, a za kolejny cel obrali sobie wymianę pudełek. Na tę zmianę trzeba chwilę poczekać, bo eko pudełka są jeszcze w fazie testów.

body-chief-torba-pudelka.jpg

Jak działa dieta pudełkowa?

Coraz więcej osób zaczyna dbać o swój wygląd i jednocześnie o to, co znajduje się na talerzu. Dla tych, którzy nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków i godzić go z natłokiem codziennych spraw, dieta pudełkowa jest najlepszym rozwiązaniem.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 16.07.2019