Diler kokainy głównym bohaterem nowego serialu HBO

„Ślepnąc od świateł” to ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia Kuby, kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos. Premiera serialu już jesienią w HBO i HBO GO.
+Ülepn¦ůc od +Ťwiate+é (10).jpg

„Ślepnąc od świateł” to serialowa ekranizacja bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Produkcja opowiada o Kubie (debiut Kamila Nożyńskiego), „perfekcjoniście i outsiderze”, który utrzymuje się z handlowania kokainą. Lubi mieć wszystko pod kontrolą, również swój dokładnie przemyślany i zaplanowany wizerunek.

Diler z wyższych sfer
Nikt nie wie o Kubie zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientelę stanowi pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (w tej roli Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

+Ülepn¦ůc od +Ťwiate+é (1).jpg

W pewnym momencie poukładane Kuby życie zacznie zmieniać się jednak w chaos, gdy jego losy przetną się z niebezpiecznym gangsterem starej daty – Dariem (Jan Frycz). Sam główny bohater stanie natomiast w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

- „Ślepnąc od świateł” to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o projekcie reżyser, Krzysztof Skonieczny.Mocna obsada serialu

Scenariusz nowego serialu HBO Europe jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego (autora m. in. „Hardkor Disko”) i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert.

Odtwórcy głównej roli, Kamilowi Nożyńskiemu, towarzyszą wspomnieni już: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz i Janusz Chabio, a także Jan Frycz i Cezary Pazura. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

+Ülepn¦ůc od +Ťwiate+é (11).jpg

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Czwartek 23.08.2018