Django Unchained - nowy `Tarantino`

Kolejne dzieło Quentina Tarantino, któremu ufamy w ciemno i jeszcze się na nim nie zawiedliśmy w kwestii reżyserii.
django unchained premiera


Podoba nam się podejście tego kultowego reżysera do rzemiosła reżyserskiego, a szczególnie do kwestii przejścia na emeryturę. Po tym co powiedział o zakończeniu przygody z tworzeniem filmów, jesteśmy pewni, że dopóki filmy tworzy, będziemy je oglądać po wielokroć.

„Django Unchained” to najmłodsze dziecko Quentina Tarantino. W Polsce obejrzymy je 18 stycznia przyszłego roku. Historia opowiada o losach łowców głów na dzikim zachodzie. Stary as polowania na ludzi za kasę – doktor King Schultz (Christoph Waltz), były dentysta, chce dopaść braci Brittle. Jedyny trop jaki ma, to nazwisko niewolnika, któremu rodzeństwo porwało żonę. Jest on jednocześnie jednym z niewielu ludzi, którzy widzieli twarze rzezimieszków. Emerytowany dentysta odbija zniewolonego Django (w tej roli Jamie Foxx) i mianuje go swoim zastępcą. Razem ruszają eliminować zło za pomocą ołowiu i prochu strzelniczego. Trop prowadzi ich do plantatora z Mississippi – Calvina Candie (Leonardo DiCaprio). Czeka ich seria intryg i gier, które pomogą im spełnić ich indywidualne cele całej wyprawy.


Zapowiada się świetny pseudo western doprawiony specyficznym poczuciem humoru Quentina Tarantino. Brutalność w wykonaniu tego reżysera przyjmuje postać sztuki najwyższych lotów, zatem możemy spodziewać się napięcia i dreszczy na plecach. Świetną zabawę zapewnia zacni aktorzy: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Kerry Washington.
Dodał(a): gianni Wtorek 11.12.2012