Dlaczego warto kupić projektor przenośny?

Projektor przenośny to niewielkie urządzenie, które sprawdza się zarówno w użytku prywatnym, jak i firmowym.

dlaczego-warto-kupic-projektor-przenosny.jpg

Z powodzeniem może zastąpić telewizor, a komunikacja z komputerem, konsolą, czy odtwarzaczem DVD pozwala wyświetlać dowolne multimedia. Dlaczego warto kupić projektor przenośny? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto kupić projektor przenośny?

Co przemawia za zakupem projektora przenośnego? Przede wszystkim wielofunkcyjność, ponieważ tego typu urządzenia można wykorzystywać zarówno w firmie, w domu, jak i w plenerze. W przypadku użytku firmowego projektor może być wykorzystywany do wyświetlania prezentacji multimedialnych w czasie różnego rodzaju konferencji, spotkań, czy zebrań. W przypadku użytku domowego projektor spokojnie może zastąpić telewizor, a zaletą takiego rozwiązania jest możliwość oglądania telewizji, czy filmów za zdecydowanie większym ekranie. Co więcej, korzystając z projektora przenośnego można także oglądać telewizję w sypialni wyświetlając obraz na suficie. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale rozwiązuje również problem braku miejsca w sypialni na standardowy telewizor. Niewielkie gabaryty projektorów przenośnych pozwalają wykorzystywać je również w plenerze (np. wyświetlając multimedia na kampingu wykorzystując bok kampera), czy zabierać ze sobą w odwiedziny do rodziny lub znajomych.

projektor1.jpg

Co wziąć pod uwagę przy wyborze projektora przenośnego?

Różnorodność urządzeń dostępnych w sprzedaży sprawia, że wybór dobrej jakości projektora przenośnego może być nie lada wyzwaniem. Najważniejsze, by jego parametry odpowiadały przeznaczeniu, co zagwarantuje, że korzystanie z projektora będzie nie tylko wygodne, ale również komfortowe. Do najważniejszych parametrów z pewnością należy jasność, rozdzielczość, współczynnik kształtu obrazu, czy waga urządzenia. W dalszej kolejności warto wziąć pod uwagę żywotność lampy, gwarancję, czy dodatkowe funkcje. Przykładem wysokiej jakości urządzenia, które sprawdzi się zarówno w przypadku użytku domowego, jak i firmowego może być Samsung FreeStyle, który może być zasilany również z powerbanku, dzięki czemu śmiało można wykorzystywać go w plenerze. Warto również podkreślić, że urządzenie pozwala wyświetlać obraz o rozmiarze sięgającym stu cali.

projektor2.jpg

Czy warto dokupić ekran do projektora przenośnego?

Kupując projektor przenośny z pewnością warto rozważyć również zakup odpowiedniego ekranu, co pozwoli wykorzystać pełne możliwości urządzenia. Wynika to z faktu, że ekrany wytwarzane są z różnego rodzaju materiałów, które umożliwiają wyświetlanie najwyższej jakości obrazu niezależnie od panujących warunków (m.in. zaciemnienia, czy odległości od projektora). Co więcej, w sprzedaży dostępne są zarówno ekrany stacjonarne, jak i mobilne, które można przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami, czy zabierać w plener. W tym drugim przypadku przydatny może być odpowiedni powerbank, który pozwoli zasilić projektor. Wśród przydatnych akcesoriów można wymienić również kable Ethernet, czy AUX, które pozwolą zintegrować projektor z innymi urządzeniami.

Podsumowując należy stwierdzić, że projektor przenośny to urządzenie, którego zakup jak najbardziej warto rozważyć. Wpływają na to duże możliwości oferowane przez tego typu sprzęt oraz fakt, że można zabrać go ze sobą w różne miejsca.


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 10.05.2022