Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia informuje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się na temat planowanego zniesienia niektórych obostrzeń. Poruszył także kwestię szczepionek i tego, czy może czekać nas trzecia fala pandemii.
waldemar kraska.jpg

W rozmowie z TVP Info Waldemar Kraska powiedział, że niektóre restrykcje z pewnością zostaną z nami aż do lata 2021 r. Do tego czasu będziemy nosić maseczki, zachowywać dystans społeczny i dezynfekować dłonie przed wejściem do każdego sklepu. Oczywiście ten scenariusz będzie możliwy wyłącznie wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami i szczepionka będzie skuteczna.

Jeśli chodzi o szczepienia, w styczniu w Polsce pojawi się milion szczepionek, czyli będzie mogło ją otrzymać 500 tys. pracowników służby zdrowia. "Niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić (...) W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością" – stwierdził Waldemar Kraska.

Zapowiedział także, że w kampanii promującej szczepienie na koronawirusa wezmą udział lekarze, politycy i sławne osoby ze świata show-biznesu. Wiceminister zdrowia chce spróbować zmienić tak negatywne zdanie Polaków na temat szczepionki. 

Waldemar Kraska nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, czy grozi nam trzecia fala pandemii. Poinformował jednak, że sama szczepionka nie wystarczy, by uchronić wszystkich przed zakażeniami i mieszkańcy naszego kraju powinni stosować się do obostrzeń.  Stwierdził, że bezpieczeństwo i pozytywny koniec batalii z wirusem nie czeka nas w najbliższych miesiącach i jest to raczej wizja długoterminowa. 

Antycovidowcy będą się więc męczyć i wojować na Facebooku minimum do lata 2021 r. Może do tego czasu uda im się przejrzeć na oczy. Należy uważać, by nie skończyć jak sławny influencer, który nie wierzył w wirusa, a później na niego zmarł


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 15.12.2020