Dodatkowe punkty na świadectwie za antyaborcyjny wiersz lub piosenkę. "Tak się pierze mózgi dzieciom"

Jeśli twoje dziecko pochodzi z małopolski i chce zdobyć dodatkowe punkty na świadectwie, które liczą się podczas rekrutacji do szkół średnich, wystarczy, że napisze antyaborcyjny wiersz lub piosenkę. Konkurs "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" miał już 15 edycji, lecz wtedy ograniczało się to do upominków rzeczowych. Teraz kuratorium oświaty znacząco zwiększyło nagrody.
iStock-959622488.jpg

Dotychczas konkurs nie cieszył się aż taką popularnością, ponieważ nagrody ograniczały się do symbolicznych upominków. Małopolskie kuratorium oświaty postanowiło jednak to zmienić. Zwycięzca otrzyma teraz 1500 zł, a osoby wyróżnione dostaną dodatkowe punkty na świadectwie. Dzięki temu będą mogły starać się o lepszą pozycję podczas rekrutacji do szkół średnich. 

 "Tak się pierze mózgi dzieciom" - skomentował sprawę Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich. Kuratorium oświaty, chcąc przekonać dzieci do myślenia według ich preferencji, zmusza ich do wzięcia udziału w konkursie. Dla uczniów punkty są niezwykle ważne i mogą rzutować na ich przyszłość.

Uczestnicy konkursu muszą się wykazać kreatywnością. Organizatorzy czekają nie tylko na wiersze lub piosenki, ale także teledyski, filmy, a nawet gry komputerowe. Oczywiście wszystko musi być zgodne z tematem antyaborcyjnym. Kuratorium oświaty twierdzi jednak, że konkurs opiera się wyłącznie na wiedzy i nie ma nic wspólnego z przedstawianiem żadnych poglądów.

Patrząc na prace z poprzednich edycji, nie ma tam jednak w żadnym wypadku przedstawienia wiedzy i argumentów. Jest za to prosty przekaz odnośnie tego, że bez względu na okoliczności, dzieci należy rodzić. Kobiety, które się temu sprzeciwiają, robią ofiary ze swoich własnych pociech. 

Wychodzi na to, że legalnie w szkołach można przekupić dzieci pieniędzmi i nagrodami rzeczowymi, żeby stworzyły coś o tematyce pro-life – twierdzi OMZKiR. „Państwo PiS zabrało się za pranie mózgów i seksualizację małych dzieci. Zdjęcia zakrwawionych i zdeformowanych płodów mają oglądać w polskich szkołach już 10-letnie dzieci! Mają je do tego zachęcać nauczyciele pod nadzorem kuratoriów. Naszym zdaniem takie działania można zakwalifikować jako znęcanie się nad dziećmi i ich deprawację oraz seksualizację” – możemy przeczytać na stronie.

Ośrodek zapowiedział również, że sprawa zostanie zgłoszona do sądu. Jak podaje Gazeta Wyborcza, sprawę skomentowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. "Zdumiewa mnie zdolność posługiwania się insynuacjami, czyli ocenami niezakotwiczonymi w prawdzie. Każdy konkurs promowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty opiera się na wiedzy. Także ten konkurs opiera się wyłącznie na wiedzy dzieci" – stwierdziła.

Punkty na świadectwie powinny być przyznawane jednak za konkursy niezwiązane z żadnymi poglądami. Dzieci mają tworzyć wierszyki, piosenki i teledyski antyaborcyjne, by zdobyć dodatkowe punkty na świadectwie. Zapewne będą w tym również pomagać rodzice. Nawet ci, którzy są za wolnością wyboru, zostaną zmuszeni sprzeciwiać się swoim poglądom tylko po to, by dzieci miały lepsze szanse na przyszłość.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 26.01.2021