Donald Trump odleciał – zapowiedział stworzenie amerykańskich „sił kosmicznych”

Prezydent USA zapowiedział stworzenie szóstej gałęzi amerykańskich sił zbrojnych – chodzi o siły kosmiczne, które mają pomóc Stanom zachować bezpieczeństwo także na froncie pozaziemskim.
trump.jpg

Do wojsk lądowych, marynarki wojennej, sił powietrznych, Korpusu Piechoty Morskiej i Straży Wybrzeża już niedługo mogą dołączyć siły kosmiczne. Pomysł stworzenia nowej, szóstej gałęzi amerykańskiej armii prezydent Donald Trump zapowiedział tuż przed posiedzeniem Narodowej Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej USA.

- Nasz los poza Ziemią to nie tylko kwestia narodowej tożsamości, ale też narodowego bezpieczeństwa – powiedział Trump. – Jeśli chodzi o obronę Stanów Zjednoczonych, nie wystarczy po prostu amerykańska obecność w kosmosie. To musi być amerykańska dominacja w kosmosie – podkreślił prezydent USA. Zadaniem tworzenia nowych sił amerykańskich ma zająć się Pentagon.

Screenshot-2018-6-19 Cameron Grant on Twitter.png
Trump zapowiedział także, że planuje przywrócić do życia amerykański program kosmiczny, którego potencjał był tłumiony przez politykę i wzrastające koszty.

Coś czujemy, że Donald Trump ostatnio naoglądał się trochę za dużo amerykańskich filmów o atakach kosmitów. W końcu tam ufoludki zawsze za cel obierały sobie właśnie Stany Zjednoczone. A może prezydent wie coś więcej niż my?

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Wtorek 19.06.2018