"Dziewczyny z Dubaju". Maria Sadowska o szczegółach najnowszej produkcji

Odpowiedzialna za filmy „Sztuka kochania” i „Dzień kobiet” Maria Sadowska wyreżyseruje film o polskich „modelkach”, które „wyjeżdżały na saksy” do Dubaju. Reżyserka zapowiada, że w swoim filmie będzie starała się zrozumieć dziewczyny i ich motywację.
iStock-518382401.jpg

Piosenkarka i reżyserka opowiedziała o swoim nowym projekcie w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. Choć to nie pierwszy raz, kiedy Sadowska dotyka kontrowersyjnego tematu, jednak tym razem nie sama treść, ale sposób podejścia do historii jest nieco zaskakujący.

Maria Sadowska uznała, że nie chce oceniać dziewczyn, które za olbrzymie pieniądze godziły się na perwersyjny seks, tylko… postara się zrozumieć ich motywację. To wspaniale, że artystka zdobędzie się na wysiłek, który pozwoli jej zrozumieć, ile ludzie są w stanie znieść, żeby wieść olśniewające życie w luksusie. Bo bądźmy szczerzy – te kobiety nie zarabiały na przetrwanie gdzieś na marginesie społeczeństwa, tylko potrzebowały łatwych pieniędzy na prowadzenie wystawnego życia z metką od najlepszych projektantów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani Chce się podzielić z wami wspaniałą wiadomością !!! Właśnie podpisałam kontrakt na mój kolejny FILM !!! Dzięki producentom Emilowi Stępniowi i Dodzie ,który we mnie uwierzyli i obdarzyli ogromnym zaufaniem , będę mogła wam opowiedzieć niezwykłą historie DZIEWCZYN Z DUBAJU !!!! Przy filmie będę współpracować z Mitją Okornem , który jest pomysłodawcą i współautorem doskonałego ,zapierającego dech w piersiach scenariusza !!! Na razie więcej nie mogę wam zdradzić ale czuje ze będzie to niesamowita podróż zarówno na poziomie artystycznym jak i zawodowym ! To będzie wspaniały rok ! Dziękuje wszystkim dzięki którym stało się to możliwe ! @dodaqueen #Emil Stępień @highspot @mitjaokorn @dziewczynyzdubaju @ dobrefilmy. fot.Jacek Poremba @jacekporemba

Post udostępniony przez Maria Sadowska (@mariasadowska)Sadowska w swoim filmie chce pokazać opowieść o jednej kobiecie, która zostanie zbudowana na podstawie kilku historii o luksusowych prostytutkach zarabiających w Dubaju.  Opowieść ma zaczynać się w małej polskiej miejscowości i prowadzić na największe światowe salony, których drzwi otwierały się wraz z rozwojem seks-biznesu. Pikanterii całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że za produkcję filmu odpowiada Dorota „Doda” Rabczewska i jej mąż Emil Stępień.

ZOBACZ TAKŻE: CENNIK USŁUG SEKSUALNYCH W POLSCE

„Dziewczyny z Dubaju” to książka autorstwa Piotra Krysiaka, która ujawniła kulisy wyjątkowo sprawnej machiny sutenerskiej zajmującej się dostarczaniem luksusowych pań do towarzystwa arabskim szejkom. Na liście dubajskich „modelek” znalazły się m.in.: menedżerka największego polskiego banku, stewardessa arabskich linii lotniczych, kilka pielęgniarek, ekspedientka centrum handlowego, absolwentki filologii na Uniwersytecie Warszawskim, pedagogiki, marketingu, anglistyki, ekonomii, turystyki.

Publikacja powstała m.in. na podstawie dokumentów sądowych z rozprawy dwóch „managerek”, które zajmowały się werbowaniem dziewczyn do pracy i organizowaniem ich wyjazdów do gorącego Dubaju.

Przy filmie Sadowska ma współpracować z Mitiją Okornem, który napisał też scenariusz. Reżyser i scenarzysta współtworzył takie obrazy jak „Listy do M.”, „Planeta Singlii” czy „39 i pół”. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. 


ZOBACZ GALERIĘ: CHEVROLET E-10. KONCEPT W STYLU RETRO
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 20.01.2020