Eminem bez zapowiedzi wypuścił nowy album – atakuje na nim m.in. Donalda Trumpa

W piątek 31 sierpnia zupełnie niespodziewanie do sieci trafiła nowa płyta Eminema pt. „Kamikaze”. Na nowym krążku raper nie oszczędza nikogo – od prezydenta USA po Harveya Weinsteina.
phlphotos390239.jpg

Ledwie kilka miesięcy po premierze ostatniej płyty „Revival” Eminem postanowił zaskoczyć fanów kolejnym, niespodziewanym albumem, który do sieci trafił w nocy z 30 na 31 sierpnia bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi czy promocji.

Ostatnie płyty Slim Shady’ego nie były zbyt udane. W końcu chyba każdy fan rapera tęsknił za Eminemem z początków kariery, który cisnął w swoich tekstach po prezydencie Bushu i wojnie w Iraku i wypinał tyłek na zawistnych krytyków i cały wielki światek amerykańskiego szołbiznesu.

Na płytach z ostatnich lat raper sam stał się częścią tego światka i zaczął odcinać kupony od swojej sławy, nagrywając kawałki z najpopularniejszymi twórcami typu Rihanna. Na „Kamikaze” Eminem zdaje się na szczęście wracać do korzeni swojej kariery.

Powrót do korzeni
Już pierwszy utwór nowej płyty to bowiem lewy prosty w szczękę Donalda Trumpa. Raper wprost nazywa obecnego prezydenta USA złym wężem, który „sprzedał swój sen tym, których opuścił”. Poza tym nawiązuje też do swoich dwóch zeszłorocznych freestyle’i, w których groził Trumpowi, a ten nasłał na niego Secret Service, by sprawdzić, czy raper nie ma powiązań z terrorystami.

Dalej jest tylko lepiej. Eminem krytykuje współczesną szkołę rapu i twórców takich jak Lil Pump, Lil Xan, Machine Gun Kelly, Joe Budden czy Tyler, The Creator, nazywając ich „dziwkami”. Raper odnosi się też do skandalu obyczajowego w Hollywood, który wybuchł po tym, jak ujawniono, że producent Harvey Weinstein molestował seksualnie swoich współpracowników.

Na płycie „Kamikaze” znajdują się również mniej polityczne kawałki, jak np. „Venom”, nagrany jako soundtrack do filmu „Venom”, który wejdzie do kin jesienią 2018.

Produkcją nowej płyty zajął się sam Eminem do spółki Dr. Dre. Poniżej znajdziecie pełną tracklistę „Kamikaze”, okładkę oraz jeden z utworów.  

1. "The Ringer"
2. "Greatest"
3. "Lucky You"
4. "Paul - Skit"
5. "Normal"
6. "Em Calls Paul - Skit"
7. "Stepping Stone"
8. "Not Alike"
9. "Fall"
10. "Kamikaze"
11. "Nice Guy"
12. "Good Guy"
13. "Venom (Music from the Motion Picture)".0007KITH293QFV7A-C122.jpg


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. StarStock Piątek 31.08.2018