Facebook? Po co to komu. Czas na chrześcijańskie media społecznościowe

Mamy swoją alternatywną wersję Facebooka! Nie chodzi tu o Albiclę, lecz nowy portal reprezentujący dość podobne wartości, ale bardziej... 'uduchowiony'. Zamiast 'lubię to' będziemy mogli klikać... szczęść boże?
iStock-1221601837.jpg

Agappe.pl to nowy portal, który ma zawojować rynek social mediów. Jest on jednak przeznaczony dla konkretnej grupy odbiorców – twórcy chcą zjednoczyć w ten sposób katolików. Na chwilę obecną ciężko jednak się tam zarejestrować. Potencjalni członkowie są szczegółowo weryfikowani.

Twórca serwisu Artur Potrapeluk twierdzi, że serwis ma służyć przede wszystkim wspólnotą, które już są w kościele, ale dopiero się organizują i mogą potrzebować pomocy. Dodatkowo z otwartymi ramionami zostaną przyjęci ci, którzy "szukają boga" i potrzebują w tym wsparcia. 

Na platformie mają pojawić się takie rzeczy, jak możliwość streamowania mszy świętych i wykładów na żywo. Dodatkowo pojawią się "strony firmowe", czyli konta parafii, wydawnictw i wspólnot. Wewnątrz portalu będzie można także dowolnie kopiować i udostępniać treść. 

Katolicy postanowili więc sprzeciwić się hejterom, ale nie poprzez propagowanie swoich postulatów na Facebooku. Tam zapewne ateiści wypunktowaliby wszelkie kościelne nieprawidłowości. Wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli własny portal. Oby nie wyszło z tego kółko wzajemnej adoracji. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Poniedziałek 07.06.2021