Faceci powinni żenić się z młodszymi kobietami

Nie może być rozwódką, powinna być pięć lat młodsza, a do tego mądrzejsza niż Ty. Z tym ostatnim może być problem, bo gdzie znajdziesz bystrzejszą od Ciebie kobietę?
iStock-148441844.jpg

To znaczy zapewne znajdziesz, ale Twoja duma i ego potraktują ją jak pasożyta i zrobią wszystko, by usunąć ją z Twojego ekosystemu. Bo jak ustalili kiedyś naukowcy – faceci boją się mądrych pań. Ale jajogłowi określili, iż idealna kobieta po prostu edukuje się dłużej i więcej niż mężczyzna. Co równie dobrze można odczytać, jako objawy problemów z przyswajaniem wiedzy...

Skupiając się jednak na wieku - pięć lat młodsza powinna być Twoja partnerka, jeśli liczysz na udany i szczęśliwy związek. I nikt nam więcej nie zarzuci kryzysu wieku! Oczywiście są wyjątki, ale szczęściu możesz dopomóc, postępując zgodnie z tym, co podpowiada nam nauka. A właściwie statystyka. Bo zapewne znasz pary o większej różnicy wieku, ale to jak w przypadku wybierania auta na allegro – przy takich samych parametrach i cenie wózka, wybór pada na ten z niższym przebiegiem. Tfu, rocznikiem!

Sonda

Idealny wiek kobiety

Naukowcy wzięli pod lupę 1000 par, które albo były już po ślubie, albo się nad nim zastanawiały. W każdym razie tworzyły poważne związki. Przyglądali się im przez pięć lat, więc wykazali się cierpliwością, jakiej niektórzy uczestnicy badania mogą w swoich relacjach pozazdrościć. Wyniki opublikowali w dziennikach European Journal of Operational Research.

Zachowują jednak odrobinę romantyzmu i do oziębłych statystyk dorzucają nutę baśniową. Mężczyźni i kobiety dobierają się, mając na uwadze miłość, atrakcyjność fizyczną, pokrewność gustów, przekonań, nastawienia oraz wspólnych wartości. Jednak biorąc pod uwagę wiek, bystrość i historię rozwodową, można zajechać dalej.

Doktor Emmanuel Fragniere z Uniwersytetu Bath dodaje, że w przypadku ostatniego czynnika, lepiej gdy oboje z partnerów mają za sobą rozwód, co zwiększa szanse sielanki. Choć koledzy, którzy stali już przy ołtarzu twierdzą, że słowa „małżeństwo” i „sielanka” nie występują obok siebie w prawdziwym życiu, poza salą kinową.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 23.01.2017