Facet próbował przemycić do aresztu strzykawkę, igły i... heroinę

Podobno gdyby się udało, miałaby pójść druga paczka, tym razem z przenośną plantacją marihuany. Niech sobie chłopaki umilą czas w więzieniu, a co. Na nieszczęście osób przebywających w areszcie śledczym w Warszawie–Służewcu, paczka z heroiną została przechwycona przez funkcjonariuszy...
Zrzut ekranu 2022-03-28 o 14.43.58.png

Heroinę próbowano przemycić w czajniku. "W trakcie kontroli za pomocą skanera rentgenowskiego paczki z AGD kierowanej do skazanego, funkcjonariusz zauważył coś nietypowego" – mówiła rzeczniczka aresztu śledczego w Warszawie–Służewcu por. Agnieszka Tracz. "Wątpliwości za chwilę się rozwiały, ponieważ po sprawdzeniu okazało się, że w czajniku znajdowały się zawiniątka z jasnobrązowym proszkiem oraz strzykawki i igły" – dodała. Badanie narkotester wykazało, że policjanci mają do czynienia z heroiną. 

"Wczorajszy przypadek to kolejna nieudana próba transferu na teren jednostki penitencjarnej przedmiotu niedozwolonego, do których najczęściej należą środki odurzające oraz środki łączności. Miesiąc temu udaremniono próbę przemytu narkotyków do osoby pozbawionej wolności przez osobę ubiegającą się o widzenie" poinformowała por. Tracz. 

"Tym razem sukces zapewniła wprawna ręka i doświadczenie w analizie obrazu urządzeń rentgenowskich. Dzięki sumiennej i profesjonalnej pracy funkcjonariuszy, kolejny raz udało się zapobiec przedostaniu się na teren jednostki przedmiotu niedozwolonego, co gwarantuje utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa jednostki penitencjarnej" – zakończyła wypowiedź rzeczniczka. 

Nie tak dawno pisaliśmy o wyjątkowo troskliwej matce, która próbowała przemycić marihuanę do aresztu. Wiosna idzie, więc może narastać trend do przyjemniejszego spędzania czasu. W końcu codzienne życie w areszcie do barwnych nie należy. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Poniedziałek 28.03.2022