Facet zrobił zadymę w restauracji, potem ukradł radiowóz i przejechał się nim po mieście

Beztroskie życie! Szampańska zabawa w restauracji zwieńczona przejażdżką po mieście radiowozem – i to jako kierowca! Niestety był to najprawdopodobniej jedyny taki wieczór w karierze 32–latka z powiatu oleśnickiego. Zapewne kilka następnych lat spędzi w więzieniu, a potem (chyba) nie odważy się na powtórzenie tego czynu.
Zrzut ekranu 2023-01-30 o 15.13.30.png

Mężczyzna zaczął od rzucania krzesłami w restauracji i atakowania gości lokalu. Na miejsce przyjechali policjanci, jednak "minęli się" z mężczyzną, który od razu za cel obrał sobie radiowóz. Wsiadł do środka i odjechał.
"Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, wykorzystując najnowszy radiowóz marki Toyota, który działa w systemie bezkluczykowym. Dojeżdżając zauważyli, że agresywny mężczyzna znajduje się już poza budynkiem. Jednak na widok zbliżających się mundurowych zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg pieszy za uciekającym mężczyzną, który okrążył budynek i dobiegł do zaparkowanego radiowozu, wsiadł do niego i uruchomił silnik, po czym odjechał w kierunku Oleśnicy" – podają funkcjonariusze z Oleśnicy w komunikacie prasowym.

Mężczyzna finalnie został jednak zatrzymany. Policjanci podejrzewają, że był pod wpływem alkoholu bądź nielegalnych substancji, przez co pobrano jego krew do badań. Po otrzymaniu wyników, w zależności od ich pozytywnego bądź negatywnego rozwiązania, 32–latek usłyszy zarzuty. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Policja Oleśnica Poniedziałek 30.01.2023