Filmy, papierosy, seks... Jak Patryk Vega zaczął to wszystko?

Twórcę „Pitbulla” i „Kobiet Mafii” o najważniejsze pierwsze razy odpytuje Mateusz Szymkowiak.

patryk-vega-2019.jpg

Patryk Vega

42 lata, warszawiak. Reżyser filmowy, scenarzysta i pisarz. Żonaty, troje dzieci. Twórca kultowego „Pitbulla” i innych, nie mniej popularnych, filmów sensacyjnych. W kinach można obejrzeć jego film „Kobiety mafii 2”, a w internecie dokument o chorych i wykluczonych podopiecznych Domu w Broniszewicach.

CKM: Pierwsze pieniądze, które zarobiłeś?
Patryk Vega: Miałem 10 lat i w karty ograłem z całej pensji pijanego glazurnika, który siedział na klatce schodowej w moim bloku.

Pierwsze wydane większe pieniądze?
Patryk Vega: Będąc nastolatkiem, na nielegalnym oprogramowaniu zarabiałem w weekend dwie pensje mojej matki. Pamiętam, jak po pierwszej wypłacie obkupiłem się za wszystkie czasy w sklepie Levi’s.

Pierwszy film, jaki sam zrobiłeś?
Patryk Vega:  Oczywiście „Pitbull”, 2005 rok. Do dziś doskonale pamiętam dzień, w którym rozpoczynaliśmy zdjęcia. Jechałem na plan i byłem totalnie przerażony, bo przecież nigdy wcześniej nie reżyserowałem. Nawet nie wiedziałem, jakie komendy wydaje reżyser.

Pierwszy film dla dorosłych, który widziałeś?
Patryk Vega: Miałem wujka erotomana, który pokazywał mi pornosy, gdy miałem 9 lat!

Pierwszy wypadek?
Patryk Vega: W wieku czterech lat. Wujek uczył moją mamę kierować samochodem. Siedziałem na tylnym siedzeniu, matka wcisnęła gaz do dechy i skasowała dużego fiata na drzewie. (...)

To był tylko fragment rozmowy o pierwszych razach Patryka Vegi.

Całość (w tym opisy pierwszego alkoholu, papierosów, seksu i pierwszych ukradzionych kwiatów doniczkowych) znajdziesz tylko w kwietniowym numerze CKM - w kioskach!

ckm-04-19-95ffa0ef8ac8c0c217136765970ea559_9f077d.jpg
Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na rok 2019 dostaniesz dwa numery GRATIS! KLIKNIJ TUTAJ. 
Dodał(a): Mateusz Szymkowiak/CKM Środa 03.04.2019