Ódar muzgó: filmy psychologiczne i komedie

Na przyswojenie pozycji z naszej całej listy potrzebujesz 254 godzin, czyli dziesięciu dób. Resztę dwutygodniowego urlopu będziesz mógł poświęcić typowo wakacyjnym czynnościom, takim jak leniwy seks i picie piwa!
najlepsze filmy

KINO AMBITNE


ZAWÓD: REPORTER
reż.: Michelangelo Antonioni
Kryminał ulubieńca wykształciuchów — dziennikarz podszywa się pod zmarłego handlarza bronią i zaczyna żyć jego życiem. Film kończy nudne, siedmiominutowe ujęcie — widocznie mistrz Antonioni musiał się wyładować artystycznie.

OLDBOY
reż.: Park Chan—Wook
Mało apetyczna historia faceta, którego pewien świr najpierw więził przez piętnaście lat, a potem wypuścił, dając jedynie kilka dni na zemstę. Perwersyjne, niezdrowe i odpychające jak szaszłyk z psiego ogona.

DROGA DO ZATRACENIA
reż.: Sam Mendes
Czarny kryminał o czasach prohibicji w Ameryce. Zabójca pracujący dla irlandzkiej mafii z myśliwego staje się zwierzyną. Grający niezłego łobuza Tom Hanks na szczęście chowa buzię Forresta Gumpa pod kapeluszem.

WIELKA SZTUKA? MAMY TEGO WIĘCEJ!
- Amores Perrot
- Memento
- Dzikość serca
- Truposz
- Amadeusz
- Diuna
- Revolver
- Requiem dla snu
- Przez ciemne zwierciadło
- Syriana
- Mechaniczna pomarańcza


KOMEDIE

PRZEKRĘT
reż.: Guy Ritchie
Drobni rabusie, płatni mordercy, handlarze diamentami, rekiny hazardu ustawiające nielegalne walki bokserskie — „Przekręt” to kultowy obrazek z angielskiego półświatka. Jeżeli na hasło „Guy Ritchie” odpowiadasz „Madonna”, to masz duże luki w filmowym wykształceniu, synu.

BORAT: PODPATRZONE W AMERYCE, ABY KAZACHSTAN RÓSŁ W SIŁĘ, A LUDZIE ŻYLI DOSTATNIEJ
reż.: Larry Charles
Borat Sagdijew, przebojowy kazachski dziennikarz, rusza na podbój Ameryki. Obserwując przygody kazachskiego chwata, za każdym razem nasze myśli kierujemy w stronę mieszkańca pewnego dużego pałacu w centrum Warszawy.

EKIPA AMERYKA: POLICJANCI Z JAJAMI
reż.: Trey Parker
Amerykanie powołują specjalną formację zajmującą się walką z terroryzmem, przestępczością i małością ludzką. Celem numer jeden jest dla nich Kim Dzong—Il, tyran z Phenianu. W filmie twórców „South Parku” występują tylko kukiełki, ale jeśli chodzi o aktorstwo, bracia Mroczkowie mogliby się od nich sporo nauczyć.

KOMEDII CI U NAS DOSTATEK:
- Blues Brothers
- Top Secret
- Żywot Briana
- Simsponowie: wersja kinowa
- Hot Fuzz – ostre psy
- Uciekające kurczaki
- Zły Mikołaj
- Kiss Kiss Bang Bang
- Straszny film
- American Pie
- Wakacje Jasia Fasoli


Dodał(a): ckm Czwartek 04.08.2011