Gatunek krokodyla nazwany po Lemmym z Motörhead

Jeśli mielibyśmy nazwać imieniem Lemmy’ego Kilmistera jakikolwiek gatunek zwierzęcia, to byłby to z pewnością jakiś ostry i morderczy drapieżnik, żeby w pełni oddać osobowość i charakter zmarłego rockmana. Mógłby to być przykładowo krokodyl.
iStock-520841540.jpg

Wielki, morderczy, brzydki i przerażający. Do tego gruboskórny i posiadający zęby, zdolne miażdżyć różne twarde przedmioty. W sumie ten opis pasuje równie dobrze do drapieżnego zwierzęcia, jak i do Lemmy’ego Kilmistera.

Trudno się więc dziwić, że paleontolodzy z Uniwersytetu w Edynburgu, którzy niedawno odkryli wymarły 164 mln lat temu gatunek krokodyla (tak, pierwsze zdanie tego tekstu to opis tego właśnie krokodyla), postanowili nazwać go imieniem zmarłego pod koniec 2015 roku legendarnego lidera zespołu rockowego Motörhead. Lemmysuchus – tak dokładnie brzmi ta nazwa, a oznacza tyle, co „krokodyl Lemmy’ego”.

 - Sądzimy, że spodobałby się Lemmy’emu. Dla mnie to największe osiągnięcie w karierze i teraz mogę umierać szczęśliwa – powiedziała Lorna Steel, jedna z paleontolożek, która wymyśliła imię dla krokodyla. Nam też zdecydowanie podoba się ta forma upamiętniania śmierci Kilmistera, równie bardzo, co nazwanie jego imieniem drinka – Jacka Daniel’sa z colą, o czym kiedyś pisaliśmy.

Aż łezka kręci się nam w oku. W końcu imię Lemmy’ego znajdzie się nie tylko w każdym muzeum rocka, ale także w każdym muzeum historii świata.


ZOBACZ TEŻ FOTKI LASKI, KTÓRA MOGŁABY BYĆ DZIEWCZYNĄ LEMMY'EGO

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istock.com Czwartek 10.08.2017