Gdzie Tarantino kręcił filmy?

Filmowcy nie tylko siedzą w studiach filmowych lub pracowniach komputerowych, tworząc sztuczne scenografie z kartonu lub na komputerze.
gdzie tarantino kręcił filmy


Pewnie większość scenografii udałoby się wytworzyć z pomalowanych desek lub z systemu zero-jedynkowego, czyli komputerowo. Ale czy „Władca Pierścieni” wyglądałby równie spektakularnie, gdyby aktorzy „odbywali swe podróże” na niebieskim tle (tzw. blue box lub bluescreen)? Czy akcja „Piratów z Karaibów” byłaby równie porywająca, gdyby aktorów bujano na teleskopowych statkach, a fale zastępowały chluśnięcia z wiadra?

Oczywiście, że nie. Wie o tym kultowy reżyser i producent Quentin Tarantino. Dlatego przy tworzeniu swoich kultowych filmów często wybiera się w naturalne plenery i lokacje. Wytwórnia Miramax, na podstawie Google Maps, skomponowała mapę miejsc, gdzie Tarantino kręcił swoje obrazy. I tak wędrujemy od Tokio przez Niemcy, Francję do różnych części Stanów Zjednoczonych. Zobacz na mapie poniżej, dokąd wybierał się reżyser ze swoją ekipą, by stworzyć takie dzieła, jak: „Bękarty wojny”, „Kill Bill 1”, „Kill Bill 2”, „Pulp Fiction”, „Wściekłe psy”, „Django Unchained” i „Jackie Brown”. Pod mapą kliknij link `Tarantino Map`, wybierz z listy interesujący cię film, a gdy na mapce pojawi się chmura ze szczegółami lokacji, rozwiń opcję `więcej` i wybierz `Street View` - jesteś na miejscu.


Pokaż Tarantino Map na większej mapie


Dodał(a): gianni Piątek 17.05.2013