Gralnia: Killzone, Sniper Elite, Wolfenstein

Jak przeżyć święta i resztę tegorocznej brzydkiej zimy? Odpal konsolę lub peceta i zanurz się w wirtualny świat, gdzie nie trzeba śpiewać kolęd, nosić czapki i odśnieżać samochodu.
gralnia.jpg

Konsole nowej generacji, PS4 i XONE, dostępne są już od roku, a gry im dedykowane to wyższy level rozrywki. Wszystko jest bardziej żywe, płynne, kolorowe i realistyczne. Jednak żeby nie pogubić się wśród tytułów wydanych, podpowiemy Wam, co warto uruchomić na swoim pudełku rozrywki.

KILLZONE: SHADOW FALL (PS4, cena: od 119 zł)
Ta pierwszoosobowa strzelanka wyprodukowana wyłącznie na PlayStation 4, to kolejna część serii, która wciągnie Cię na długo. Akcja Shadow Fall toczy się 30 lat po Killzone 3. Grę przemierzasz (choć nie zawsze) jako Shadow Marshall – świetnie wytrenowany żołnierz jednostki działającej na rzecz pokoju między Helghastami a Vektanami. Obie nacje utrzymują zawieszenie broni, jednak dochodzi do wielu incydentów zagrażających pokojowi. Twoim zadaniem jest ustabilizowanie sytuacji wszelkimi dostępnymi środkami. Czyli trup ściele się w grze gęsto, ale to nie jedyny sposób na odkrywanie scenariusza. Możesz dokonywać sabotażu i mordów po cichu dzięki najnowszym technologiom i broniom. Ale Marshall umie też posługiwać się nożem i dobrze walczy wręcz. Dodatkowo, w wielu momentach masz do dyspozycji drona, który może wykonać za Ciebie brudną robotę lub pomóc dostać się w trudno dostępne miejsca.
Świetnie wykreowany obszerny świat obfity jest w masę szczegółów, a mapy sprawiają wrażenie nieskończoności. Intrygująca fabuła, jak dobra książka wciągnie Cię po uszy.


SNIPER ELITE III: AFRIKA (PC, X360, XONE, PS3, PS4, cena: od 89,90 zł)
Rzecz dzieje się podczas II Wojny Światowej na niezbyt gościnnych piaskach Afryki. Jako strzelec wyborowy – Karl Fishburne – zdejmujesz cele, wykonując rozkazy Amerykanów. W grze masz do wykonania osiem misji, które zazwyczaj kończą się zabójstwem ważnej osobistości. Jak dotrzesz do tego momentu, decydujesz sam. Możesz urządzić totalną rozpierduchę, ściągając przy tym na siebie wrogich żołnierzy. Możesz także zajmować dogodne pozycje, wstrzymywać oddech i ściągać przeciwników jeden po drugim, często z ponad 300 metrów. Najciekawszą opcją jest zakradanie się i zdejmowanie wrogów po cichu. Oczywiście żeby przebrnąć przez scenariusze, nie musisz wybijać wszystkich napotkanych po drodze obcych żołnierzy. Prócz głównych misji, do wykonania są zadania poboczne (zazwyczaj sabotażowe), które są dodatkowo punktowane.
Świetnie zanimowany moment penetracji ciała przez kulę oraz jej podróż w stronę ofiary, nadal robią wrażenie i są znakiem rozpoznawczym serii Sniper Elite. Wiele możliwości utrudnienia sobie gry poprzez ustawienia (np. konieczność uwzględnienia wiatru i grawitacji podczas strzału) sprawi, że sam sobie będziesz podnosił co chwilę poprzeczkę. Sandboksowe mapy pozwolą na pełną dowolność w pokonywaniu scenariuszy i nawet kilkukrotne rozpracowywanie gry nie będzie nużyło.


WOLFENSTEIN: THE NEW ORDER (PC, X360, XONE, PS3, PS4, cena: od 109,90 zł)
Koleny tytuł z Niemcami w roli głównej. Lata 60., naziści przejęli kontrolę nad światem po wygraniu II Wojny Światowej. Dookoła obraz ich propagandy – plakaty, doktryny wygłaszane z głośników, a ulic strzegą mechaniczne patrole z mechanicznymi psami. Wszystko ma zmienić człowiek – legenda: William "BJ" Blazkowicz. To on 22 lata temu rozprawił się z Mecha Hitlerem w Wolfenstein 3D. Tym razem ma trochę trudniejszą robotę do wykonania. Gdy po 14 latach śpiączki budzi się w polskim zakładzie psychiatrycznym, naziści kontrolują świat, a on oczywiście musi to zmienić. Zabiera się zatem do wirtuozerskiego koszenia Niemców w każdy możliwie najbardziej brutalny sposób. Choć ci stawią  zdecydowany opór, dzięki zaawansowanej technologii, która wyprzedza osiągnięcia naukowe innych krajów.
Świetnie skrojona fabuła nie rozczarowuje swą nienaturalnością i sprawia, że wydarzenia w grze są żywe niczym w filmie. No bo nie porównamy tego do sytuacji z reala. Animowane przerywniki, świetnie skomponowane z rozgrywką dopełniają całości i dają wiele frajdy z tej strzelanki w starym stylu.


Dodał(a): gianni Poniedziałek 22.12.2014