Ile da się ukraść w 12 sekund? Kwota tego skoku przyprawia o zawroty głowy

Kieszonkowcy zastanawiają się, jak szybko mogą działać, by pozostać niezauważeni. To jest jednak mały pikuś przy tym, co wydarzyło się niedawno na rynku kryptowalutowym. Wystarczyło 12 sekund, by zdobyć miliony. Co prawda hakerzy zbyt długo nie mogli nacieszyć się swoim łupem, ale skoro planowali go od lat, to byli świadomi dość oczywistych konsekwencji. Chyba, że tak dokładne przygotowanie miało służyć przedstawieniu, w którym kradzież staje się kolejnym odłamem sztuki współczesnej. Nie wyszło.
Zrzut ekranu 2024-05-16 o 20.23.55.png

O sprawie poinformował Amerykański Departament Sprawiedliwości. Za kradzież odpowiadać będą bracia Anton i James Pareiare-Bueno. Co ciekawe, są oni absolwentami prestiżowego uniwersytetu MIT. Za inteligencją najprawdopodobniej szła sympatia do kombinowania, ponieważ mężczyźni otrzymali już zarzuty o oszustwo i aktualnie czekają w areszcie na wyrok.

"Bracia ukradli 25 milionów dolarów w kryptowalucie Ethereum za pomocą zaawansowanego technologicznie, najnowocześniejszego planu, który przygotowywali miesiącami i zrealizowali w ciągu kilku sekund - przekazała Lisa Monaco, zastępczyni prokuratora generalnego południowego okręgu Nowego Jorku.

Według wstępnych ustaleń, bracia wykorzystali specjalistycznie umiejętności, dzięki którym udało im się włamać na wszystkie konta osób handlujących kryptowalutą Erhereum, co umożliwiło im przejęcie ogromnych środków i modyfikację danych. Z policyjnych danych dowiadujemy się, że cała akcja trwała ok 12 sekund. Chociażby po tym czasie łatwo wysnuć wnioski, że funkcjonariusze mieli do czynienia z profesjonalistami w swoim fachu.

"Schemat zastosowany przez oskarżonych poddaje w wątpliwość samą integralność blockchaina" - ostro powiedział sam prokurator, Damian Williams.

Po rozwiązaniu sprawy i zatrzymaniu podejrzanych już następnego dnia prokuratura wystosowała wobec nich akt oskarżenia. Bracia może i zdążyli przez rok się zabawić, ale jaka to cena, gdy obecnie grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności? Może było warto...Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 16.05.2024