Indica a Sativa. Gatunki zioła i ich wpływ na człowieka

Wolisz, gdy sprawia, że twoje nogi stają się jak z waty, a gdy siadasz, to wgniata cię w fotel, czy daje kopa do działania i psychodeliczny haj? Indica i Sativa mają różne zalety i nawet w świecie palaczy powstają dwa obozy mimo łączącej je wspólnej pasji, jaką jest maryśka.
iStock-948117606.jpg

Indica w Stanach Zjednoczonych znana jest również pod adekwatną nazwą “in da couch”, co w przełożeniu na polski oznacza “na kanapie”. Nie ma co się dziwić, bo każdy palacz na pewno zaznał stanu pełnego rozluźnienia prowadzącego do wtapiania się w kanapę jak wisienka w topniejącego loda. Co ciekawe, to właśnie Indica ma mniejsze stężenie THC niż Sativa, mimo że daje efekt większego “zjarania”.

Ten gatunek jest idealnym wyborem dla osób cierpiących na bezsenność i dla tych, którzy budzą się w środku nocy, martwiąc o różne rzeczy. Jest to również dobra opcja na złagodzenie problemów fizycznych, takich jak ból mięśni, a nawet drgawki. Wybierają ją raczej osoby, które wolą spędzać czas w domu, grając w gry czy oglądając seriale.

Rośliny odmiany Indica są niższe i mają grube liście. Ich pąki są bardziej zbite, gęstsze, cięższe i ciemniejsze niż w Sativie.

Sprawdź: Kobiety palące marihuanę mają lepsze doznania w łóżku

Wśród ludzi utarło się przekonanie, że marihuana zamula. Nic bardziej mylnego. Dobra Sativa może zastąpić nawet podwójne espresso. Charakteryzują ją także mocniejsze doznania psychodeliczne, a to za sprawą wyższej zawartości THC. Po jej zapaleniu można doznać uczucia pobudzenia i większego haju.

Takie połączenie jest idealne dla osób wykonujących twórcze zawody wymagające kreatywności. Oczywiście nie polecamy palenia w czasie i miejscu pracy. Badania pokazują, że Sativa jest także pomocna w leczeniu bólów głowy, depresji, lęku społecznego, a nawet ADHD.

Krzewy gatunku Sativa są wyższe i mają chudsze podłużne liście. Kwiaty są lżejsze i nie formują się w zbite “topki”. Ze względu na mniejszą gęstość są też lżejsze od gatunku Indica.



Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 28.09.2020