Jak ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn?

Wiedziałeś, że masz mięśnie Kegla?

mięśnie kegla.jpg

Coraz więcej kobiet świadomych jest nie tylko samego istnienia mięśni Kegla, ale także ich znaczenia dla zdrowia. Tymczasem sprawy kobiece to nie wszystko! Mięśnie Kegla mają bowiem także mężczyźni. To mięśnie niepozorne, znajdujące się w cieniu bicepsów, tricepsów i całej tej spektakularnej męskiej muskulatury. Jednak ich zdrowie i forma mają przynajmniej tak samo duże znaczenie, jak rozbudowana klatka piersiowa, barki i sześciopak. Po co ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn? Jak je trenować? Co dają te ćwiczenia? Odpowiadamy!

Mięśnie Kegla u mężczyzn – co dają?

Mięśnie Kegla – gdzie są? Mówiąc profesjonalnie, mięśnie Kegla to mięsień łonowo-guziczny, który przyczepiony jest do gałęzi dolnej kości łonowej i przyśrodkowej części łuku ścięgnistego dźwigacza odbytu. Brzmi skomplikowanie? Być może, ale wszystko stanie się jasne, gdy mięśnie te spróbujemy poczuć. Wystarczy wstrzymać na chwilę strumień oddawanego moczu. Za co odpowiadają mięśnie Kegla? U mężczyzn chodzi przede wszystkim o sferę seksualną. Mięśnie Kegla u mężczyzn wpływają na długość stosunku i siłę doznań seksualnych – mówi specjalista z n69.pl. Jednak to nie wszystko. Podobnie jak u kobiet, dzięki silnym mięśniom dna miednicy można ustrzec się nietrzymania moczu, a także chorób prostaty. Objawy słabych mięśni Kegla to m.in. przerywane oddawanie moczu (nie w jednym strumieniu), a po jego zakończeniu – kapanie moczu z cewki.

Jak trenować mięśnie Kegla u mężczyzn?

Mięsnie Kegla to mięśnie poprzecznie prążkowane, a więc z punktu widzenia budowy, takie same jak mięśnie barków, ramion, brzucha i nóg. Co to oznacza? Że można je ćwiczyć, wzmacniając ich siłę! Ćwiczenia na mięśnie Kegla u mężczyzn sprawiają, że z wiekiem erekcja nie słabnie tak szybko.

Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzny wyglądają podobnie jak u kobiety. Należy je naprzemiennie napinać i rozluźniać w określonym czasie. Na wdechu zaciskamy mięśnie, utrzymujemy napięcie przez 5 sekund, a następnie odpoczywamy przez taki sam odcinek czasu. W trakcie jednego treningu wykonujemy 10 powtórzeń.

Jak ćwiczyć mięsnie Kegla u mężczyzn? Przede wszystkim regularnie! Warto przyjąć jeden schemat i trzymać się go np. przez miesiąc. Niech będą to 3 treningi dziennie według wyżej podanych zasad. Po miesiącu, gdy mięśnie się już nieco wzmocnią, można zwiększyć czas pojedynczego spięcia (do 10, 15 sekund – tak samo długo powinien trwać rozluźnianie).

Kobiety mogą ćwiczyć też z kulkami gejszy. A czy panowie mogą wykorzystywać jakieś gadżety? Tak! W codzienne treningi warto włączyć ćwiczenia mięśni Kegla z piłką. Nie są to ćwiczenia nakierowane typowo na mięśnie dna miednicy, ale ogólnie na mięśnie głębokie w naszym ciele. Chodzi o to, by podczas treningów ogólnorozwojowych ćwiczyć nie tylko duże partie mięśni, ale też wykonywać treningi typu pilates, które wymagają delikatnych, precyzyjnych ruchów. Godną uwagi propozycją są treningi z piłką szwajcarską. Można w nie wpleść ćwiczenia właśnie na mięśnie dna miednicy.

Panowie mogą też wykorzystać specjalne gadżety erotyczne dla mężczyzn. W treningu mięśni dna miednicy sprawdzą się przede wszystkim korek analny z ciężarkiem, który działa na takiej samej zasadzie, jak kulki gejszy. W jego wnętrzu znajduje się mniejszy ciężarek, który drga pod wpływem ruchu i stymuluje mięśnie Kegla.

Jak często ćwiczyć mięśnie Kegla?

Jak długo ćwiczyć mięśnie Kegla? Najlepiej cały czas! Nie jest bowiem tak, że miesięczne starania dadzą efekty na całe życie. Warto ćwiczyć przynajmniej raz dziennie, ale lepiej jest powtarzać treningi kilkukrotnie w ciągu doby. W końcu wykonuje się je niejako przy okazji innych czynności, nie trzeba rezerwować dla nich wolnych poranków czy wieczorów. Wykorzystujmy momenty w trakcie mycia zębów, zmywania naczyń czy podróżowania do pracy. 

Ćwiczenie mięśni Kegla – efekty

Mięśnie Kegla – po jakim czasie efekty? Jak szybko zauważę pozytywną zmianę? Niecierpliwi panowie często zadają sobie podobne pytania. Ćwiczący odczuwają różnicę na plus już po 3-4 tygodniach trenowania. Opinie o ćwiczeniach mięśni Kegla u mężczyzn są z reguły bardzo pozytywne. Trzeba tylko mieć w sobie sporo samozaparcia, bo ćwiczenia raz na jakiś czas na pewno niczego nie zmienią.

Czy efekty wytrenowanych mięśni Kegla są warte zachodu? Oczywiście! Ze względu na zdrowie i lepsze życie seksualne. O zdrowie nie każdy mężczyzna chce dbać, ale który nie troszczyłby się o sferę łóżkową…?


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 20.11.2018