Jak szybko wytrzeźwieć

Są takie chwile, kiedy musisz spojrzeć na świat trzeźwym okiem

alkohol


Za godzinę rozmowa z szefem, a ty jesteś pijany? Organizm usuwa średnio 10 g czystego alkoholu (np. 0,2 l piwa) na godzinę. Chyba że mu pomożesz. Oto nasze pomysły jak szybko wytrzeźwieć


1. Cudów nie ma. Zapomnij o ofertach „fachowców” gwarantujących wytrzeźwienie w pięć minut. Zaaplikują ci niebezpieczne zastrzyki w końskich dawkach, po których możesz wyciągnąć kopyta.
2. Odszukaj wśród ogłoszeń prasowych lekarza zajmującego się odtruwaniem alkoholowym. Za ok. 250 zł zaserwuje ci kroplówkę m.in. z glukozą oraz zastrzyki (witaminy i uspokajacze). Po 30—40 minutach będziesz prawie jak nowy.
3. Chcesz przyspieszyć trzeźwienie sam? Kawa da jedynie poczucie pozornego wytrzeźwienia. Jeśli nie masz cukrzycy, zaopatrz się w aptece w glukozę (rozpuść w wodzie 150 g) oraz dużą dawkę witaminy C, magnezu i wapnia. To dobry sposób na kaca!
4. Spalanie alkoholu przyspieszy sok z cytryny, kiszona kapusta, a także fruktoza, którą znajdziesz w miodzie, owocach i większości napojów gazowanych. Do tego zestawu dorzuć jeszcze prysznic (gorący na zmianę z zimnym) oraz wysiłek fizyczny i do boju!


Konsultacja: Janusz Nowakowski, specjalista w dziedzinie odtruwania alkoholowego
Dodał(a): mj Czwartek 04.08.2011