Jakie zakłady bukmacherskie warto obstawiać w sezonie piłkarskim 2021?

Typowanie zwycięstwa jednej z drużyn lub remisu, czyli tradycyjne 1 X 2 to najpopularniejsze rodzaje zakładów, jakie pojawiają się na kuponach bukmacherskich. Jak sprawnie poruszać się po meandrach zakładów bukmacherskich?

small janosch-diggelmann-hcxcaiudqmw-unsplash1 (1).jpg

Na najbardziej prestiżowe mecze oraz spotkania z topowych lig europejskich automatycznie wzrasta ilość i zróżnicowanie zakładów. Warto sprawdzić i poznać, jakie zakłady na piłkę nożną oferują legalni bukmacherzy – szczególnie że w czerwcu 2021 roku zorganizowane zostanie wreszcie EURO 2020

Zakłady na bramki, rzuty rożne i żółte kartki, czyli raj dla typerów-statystyków

Wnikliwi obserwatorzy i znawcy futbolu, a także uważni typerzy śledzący szczegółowe statystyki poszczególnych drużyn, z pewnością zainteresują się zakładami, w których można obstawiać ilości różnych boiskowych zdarzeń. Wśród popularnych i prostych zakładów w piłce nożnej jest typ na liczbę bramek. Z reguły bukmacherzy udostępniają możliwość obstawienia kilku przedziałów bramkowych, np. „liczba goli 0,5”, „liczba goli 1,5”, „liczba goli 2,5” itd., gdzie wartość „1,5” – oznacza, iż w meczu padną co najmniej 2 bramki. Wraz ze wzrostem liczby goli rośnie też kurs.

Podobnie wyglądają zakłady na liczbę rzutów rożnych i żółtych kartek w meczu. W ramach dodatkowych rynków zakłady takie mogą również dotyczyć zdobyczy konkretnej drużyny, a nie tylko sumy goli, rzutów rożnych lub kartek obu ekip. Warto pamiętać, że w przypadku czerwonej kartki bukmacherzy najczęściej rozliczają ją jako dwa żółte kartoniki. Uważna analiza statystyk dotyczących średnich wartości, w tym także tendencji danego sędziego do karania piłkarzy kartkami, pozwala na znacznie skuteczniejsze typowanie.

EURO 2020 – co nowego może pojawić się w ofercie bukmachera i na co warto stawiać?

W trakcie organizacji dużych, międzynarodowych imprez piłkarskich, jak np. Mistrzostwa Europy, bukmacherzy znacząco poszerzają swoją ofertę, w której można znaleźć wiele ciekawych zakładów. Wzorem lat ubiegłych, niebawem będzie można się pewnie spodziewać specjalnych zakładów długookresowych, w tym m.in.:

– zakład na króla strzelców EURO 2020,

– zakład na drużynę, która wygra Mistrzostwa Europy,

– zakład na wyjście z grupy danego zespołu,

– zakład na awans danej ekipy do fazy ćwierćfinałowej.

Różne kursy na to samo rozstrzygnięcie u jednego bukmachera – czy to możliwe?

Szerokie rynki w obrębie danego meczu u jednego bukmachera przydają się nieraz do znajdywania wyższych kursów. Niemożliwe? A jednak to prawda – sprawdź sam! Przykładowo, jeśli zamierzasz umieścić na kuponie typ na wygraną drużyny z tzw. podpórką, czyli 1X lub X2 – porównaj kurs na handicap +0,5 w kierunku tej samej ekipy. Poprawność obu zakładów gwarantuje przecież identyczne rozstrzygnięcie w meczu. Różnice w kursach nie są duże, ale zawsze warto wybierać te wyższe! Podobna sytuacja może mieć miejsce przy porównaniu zakładu live pod nazwą „Kto wygra pozostałą część meczu” – z zakładem na czyste zwycięstwo danej drużyny przy remisie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem. 

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 01.02.2021