Jara mnie dziara - Rozwiązanie

Trochę to trwało, ale obrady były burzliwe, dostaliśmy masę projektów do oceny i tyle samo historii, o tym dlaczego chcielibyście zdobyć swoje upragnione tatuaże.
wynikiART.jpg
Nie będziemy więc podgrzewać dalej atmosfery i ogłaszamy oficjalnie wyniki pierwszej edycji konkursu "Jara mnie dziara":

Głosami komentarzy internautów, które zakończyliśmy 21.09 swoje tatuaże otrzymują 

Ruda - będzie miała swojego kolibra 
koliber.jpg
Tak opisywała nam i Wam potrzebę jego posiadania:
Marzę o kolibrze na żebrach przede wszystkim ze względu na jego bogatą symbolikę... Kolibry są niestrudzone. Zawsze aktywnie poszukują najsłodszego nektaru, przypominając nam, by zawsze szukać dobra w życiu i piękna w każdym dniu. W rodzimych amerykańskich kulturach, koliber symbolizuje niekończącą się radość i nektar życia. To symbol do osiągania tego, co wydaje się niemożliwe. 

Jest to również symbol miłości, radości i piękna. Koliber jest w stanie latać do tyłu, ucząc nas, że możemy spojrzeć wstecz na naszą przeszłość, ale musimy iść naprzód. Kiedy unosi się ponad kwiatami podczas picia nektaru dowiadujemy się, że powinniśmy delektować się każdą chwilą i doceniać rzeczy, które kochamy. Koliber ma potężne znaczenie duchowe. W Andach, w Ameryce Południowej koliber jest symbolem zmartwychwstania Powiewające skrzydła ruchu kolibra poruszają się na wzór symbolu nieskończoności, co utrwala symbolikę wieczności, ciągłości i nieskończoności. Kolibry są znane z przebywania bardzo dalekich dystansów, aby osiągnąć swój cel. Przypomina nam to, by być wytrwałym w dążeniu do naszych marzeń. Koliber jest posłańcem nadziei i radości. Ptaki te kojarzone są z następującymi cechami i atrybutami: witalność, radość, odnowienie, szczerość, uzdrowienie , wytrwałość , pokój ,nieskończoność , zwinność , figlarność, lojalność, uczucie. drugim powodem wyboru kolibra jest wspomnienie z dzieciństwa złotej zawieszki na piersiach mojej mamy, którą dostałam osiągając pełnoletośĆ

Marcy - puch marny, zdobywa również głosami komentarzy swoje pióro, które chciałaby mieć z prostego powodu, o czym napisała w ten sposób:
pioro.jpg
Dlaczego chcę go mieć? Mogłabym pisać wzniosłe frazesy o przemijaniu, ulotności życia, delikatności duszy, nawiązywać do artystów i pisarzy, ale właściwie po co? Wystarczy, że po prostu mi się podoba i będzie wyglądał zajebiście na moich żebrach i będzie świetnie współgrał z tym, który już tam mam:)


Chojrak - z tego, co czytamy, to Chojraczka będzie miała swojego Jelenia, bo Dirty Lust Studio zdecydowało, że ten projekt będzie dla nich najfajniejszym wyzwaniem spośród zgłoszonych propozycji.
jelen.jpg
U mnie zaczęło się wszystko w dzieciństwie. Kochałam rysować i w wyobraźni swej własnej jawiłam się sobie jako wielki przyszły artysta. Rysowałam wielkogłowe panie, smukłobokie koniki i kolorowe motyle, kwadratowe, ciężkie domki i puchate kotki z migdałowymi oczami. Rysowałam ciągle i wszędzie, dniem i nocą przy światełku w pokoju, gdzie nikt nie chciał spać bo całym rokiem było tam potwornie zimno. Może był nawiedzony? U nas na wsi wszystko było nawiedzone. 

Aż pewnego dnia, w czasach gdy wciąż byłam małą dziewczynką, uciekł nam na pole koń. Wredny koń, koń świnia, który wszystkich gryzł i pluł zawsze z nienawiścią. I wybiegł za nim mój wuj z domu, bez koszulki, z nagą piersią. Pobiegł na pole za wrednym koniem, dookoła kurz fruwał bo sucho było dość. I wtedy pierwszy raz zobaczyłam jego tatuaż, który ukrywał skrzętnie przed religijną babcią. Miał na piersi czarnego wilka, złą mordę z czerwonymi oczami i nasrożoną sierścią. Tatuaż był brzydki, czarny i płaski, jednak idea obrazka namalowanego na ciele zachwyciła mnie niezmiernie, tak że aż zaniemówiłam na kilka dni. To było najcudowniejsze objawienie dzieciństwa. Kocham ból towarzyszący tworzeniu, choć w pewnych miejscach jest piekielny. 

Kocham nieodwołalność decyzji, kocham naznaczenie na całe życie, kocham to,że wyglądam niepowtarzalnie i będę tak wyglądać już zawsze. To daje mi poczucie wolności, to moja decyzja, moja droga, moje "chcę ". Kocham to, że za 40 lat w kościele nikt koło mnie nie usiądzie, bo być może całe moje ręce będą kolorowe i wzorzyste, pełne cycatych syrenek, tygrysów i kwiatów. Kocham wreszcie to,że gdy jestem naga one są zawsze na miejscu, jak blizny. Nigdy ich nie ukryję, nie zdejmę, nie powieszę na kołku w przedpokoju, gdy zmęczona wrócę z pracy i zacierając zapiaszczone oczy zamknę za sobą drzwi . Będą ze mną gdy będę stara i niesamodzielna, a wtedy przypomną mi kim jestem na prawdę. Lubię na nie patrzeć, gdy się kąpię, są wtedy ciemniejsze jak w dniu zrobienia. Spływające po nich strumienie wody dodają im blasku. Lubię patrzeć, rozmazując wodę palcem i myśląc jakie będą niedługo, ile koloru zabierze mi słońce, ile jędrności zabierze mi życie. Zmienią się razem ze mną. 

A dlaczego Bóg Jeleń na łydce? Bo to niezwykły projekt, stara szkoła wzornictwa, trochę podpatrzona u Hardyego,klimat starych salonów wielkich miast, a przy tym absolutnie nieliniowy, niezwykły, niespotykany, tchnący świeżością. Taki jak ja-szalony, pełen życia, zaskakujący. Chcę go mieć by całe życie się wyróżniać, by ludzie chcieli pytać co on oznacza, by wzbudzał zainteresowanie, by odarł wszystko co święte z tej głupiej aureoli, bo to bunt, bo to obrazoburczość. Jak całe moje życie. Tatuaże to moje życie.

Długo debatowaliśmy, jaką dziarę ma nagrodzić CKM.PL i zdecydowaliśmy, że najfajniej byłoby zobaczyć R2d2 w wersji tatuażu! Nagrodę od nas otrzymuje Koniar85 - który w męskich i rzeczowych słowach argumentował swoje pragenienie. O czym przeczytajcie poniżej:

dziara.jpgKoniar85:

chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę chcę

Mamy nadzieję, że konkurs "Jara mnie dziara" doczeka się drugiej edycji i będzie jeszcze bardziej zakręcony a zgłoszeń dostaniemy jeszcze więcej!

Wielkie dzięki dla Dirty Lust Studio za współpracę, marce HIGIT za wsparcie medialne i przede wszystkim Wam za zainteresowanie tym projektem!
like_higit.jpgObiecujemy, że materiał z prac nad tatuażami-nagrodami pokażemy niebawem i będzie warto to zobaczyć!


Dodał(a): CKM.PL Środa 26.09.2012