Jezus z Rio de Janeiro może mieć konkurencję w Bydgoszczy? Proboszcz chce postawić gigantyczny pomnik z pieniędzy wiernych

Co prawda mamy już jeden pomnik Jezusa, który znajduje się w Świebodzinie, ale nie jest to przecież równoznaczne z tym, że nie możemy mieć drugiego. Co prawda nieco mniejszy, ale nadal wielkość może robić wrażenie. Proboszcz ruszył właśnie ze zbiórką.
Zrzut ekranu 2022-08-10 o 19.55.45.png

Ksiądz Józef Orchowski z parafii Matki Bożej Fatimskiej postanowił wybudować pomnik Jezusa, który będzie na tyle duży, by wystawać ponad bydgoskie bloki. Właśnie złożył wniosek do wydziału administracji budowlanej w Bydgoszczy w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu w okolicy kościoła. "Główną atrakcją" ma być właśnie pomnik. 

Pomnik ma być zbudowany z rozmachem. U jego stóp pojawią się dwa siedzące orły. Wierni mogą składać na niego ofiary i to właśnie z ich funduszy powstanie to dzieło.

- To nie pierwszy tego typu pomysł księdza Józia. Już za poprzedniego biskupa chciał stawiać pomniki i chyba wybudować drogę krzyżową, ale biskup Jan Tyrawa zabronił. Może teraz ma zielone światło? - zastanawiał się jeden z księży z Bydgoszczy.

18 metrów to niewiele w porównaniu do Jezusa w Świebodzinie, tym bardziej w Rio de Janeiro. Liczy się jednak pomysł, no i przede wszystkim gest... wiernych.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / google.com Środa 10.08.2022