Jimek & Goście: historia polskiego hip–hopu

JIMKOWI od początku kariery blisko było do rapu. I poniekąd to właśnie tej fascynacji zawdzięcza największy przełom w swojej karierze. Historia remixu utworu Beyoncé znana jest już chyba każdemu, ale nie sposób o niej nie wspomnieć opowiadając o résumé Radzimira Dębskiego. Tak samo jak o legendarnym już koncercie symfonicznym, w ramach którego fani mogli usłyszeć jego interpretacje największych klasyków zagranicznego rapu w tym utwory Kendricka Lamara, Tupaca, A Tribe Called Quest, Jaya-Z czy 50 Centa.
jimejime.jpeg

JIMEK tworzył także symfoniczny grunt pod wokale polskich raperów. We współpracy z Miuoshem i NOSPR zrealizował w 2015 projekt JIMEK X MIUOSH X NOSPR. Wykonanie okazało się być totalnym przebojem. Nagranie z tego wyjątkowego koncertu w rozeszło się w rekordowej liczbie.

jimejime2.jpeg

JIMEK: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU to wydarzenie, które będzie wielkim świętem dla rapowej społeczności w naszym kraju. Zakrojony na szeroką skalę event ma na celu ukazanie rozwoju najbardziej popularnego obecnie gatunku muzycznego. 70-osobowa orkiestra i wyjątkowi goście reprezentujący młodą gwardię i weteranów sceny zadbają, by muzyczna jakość stała na najwyższym poziomie. To piękna laurka dla polskiego rapu, na jaką ta społeczność bez wątpienia zasługuje. Hip-hop ponad podziałami. Jedna miłość w nawijaniu zwrotek do bitów. Czego chcieć więcej?

Wśród ogłoszonych już postaci znajdziemy takie sławy jak Fenomen, Molesta Ewenement, Grammatik, Kaliber 44, MOR W.A., Płomień 81, O.S.T.R., Sokół, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3 i Zip Skład. Młode pokolenie reprezentować będą Bedoes, Szczyl, Kizo i Żabson. W formie pomostu między jedną i drugą grupą wystąpi duet PRO8L3M. O gwiazdach koncertu więcej przeczytacie na Going More.

jimejime3.jpeg

Wyjątkowy koncert odbędzie się już 12 czerwca na lotnisku bemowo. Bilety do kupienia w Going. i Empik Bilety. Takiej celebracji kultury rapowej w Polsce jeszcze nie było. Nie przegap!


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / going Poniedziałek 30.05.2022