Kalifornijska marka oddała cześć legendzie hipisów

Jerry Garcia, żyjący w latach 1942-1995 był legendarnym liderem rockowego zespołu Grateful Dead, a także uzdolnionym malarzem.

small Przechwytywanie (1).jpg


Twórczość zespołu Grateful Dead przez wielu bywa uważana za najbardziej reprezentatywny akt muzyczny hippisowskiej młodzieży. Frontman kapeli, Jerry Garcia, nie tworzył muzyki tylko dla publiczności. Kreował wydarzenia muzyczne na żywo po to, aby były one wspólnym przeżyciem i niezapomnianym doświadczeniem. Ta idea wspólnoty nigdy nie była bardziej aktualna oraz bardziej pożądana, niż w dzisiejszych czasach.

Marka KEEN również wierzy, że siła wspólnoty i tworzone dzięki niej więzi trwale łączą pokolenia i pomagają budować poczucie radości, wolności i równości. Tak powstała limitowana kolekcja sandałów i maseczek, zdobionych motywami najsłynniejszych obrazów Jerry’ego Garcii, która jest hołdem dla jego muzycznego i artystycznego dziedzictwa. 1% dochodów ze sprzedaży tych wyjątkowych produktów marka przekazuje na rzecz organizacji The Wilderness Society, której celem jest ochrona lasów deszczowych Tongass na Alasce w Stanach Zjednoczonych. To największe lasy deszczowe strefy umiarkowanej na świecie.

Kolekcja składa się z dwóch modeli sandałów, które wielbiciele marki znają już doskonale. Pierwszy to klasyczny, kultowy już model NEWPORT. Przeznaczony jest zarówno do miejskich spacerów, jak i rekreacyjnych wycieczek po górach. To uniwersalny but, który z powodzeniem zastępuje funkcje kilku par. Zastosowano w nim szereg rozwiązań technicznych, które sprawiają, że sandał zabezpiecza stopę przed urazami, jest bardzo wygodny, funkcjonalny, a przy tym oryginalny i modny. Dzięki niemu KEEN stworzył nową kategorię butów, na której wzorują się dziś i którą powielają inni producenci. W kolekcji KEEN x JERRY GARCIA ten sandał występuje w wyłącznie w wersji męskiej.

ipiccy_image.jpg

Drugi model znajdujący się w kolekcji jest prawdziwie unikalny. Mowa o wyjątkowym modelu sandałów UNEEK, do którego wykonania użyto jedynie dwóch sznurówek oraz miękkiej podeszwy z technologią non-marking. UNEEK zapewniają maksymalną swobodę przy jednoczesnym idealnym dopasowaniu do stopy, gwarantującym bezpieczeństwo. Podeszwa wykonana z poliuretanu daje uczucie komfortu, z kolei neoprenowe zakończenie w okolicach pięt stabilizuje stopę nawet na nierównym podłożu. Te sandały występują zarówno w damskiej, jak i męskiej wersji.

Stworzone wyłączne z podeszwy oraz dwóch sznurówek, sandały UNEEK firmy KEEN to całkowita nowość na rynku obuwniczym. Pokochały je miliony osób – zarówno miłośnicy spacerów, jak i ciekawi nowości trendsetterzy. I nic dziwnego. Są po prostu UNEEK-alne!

ipiccy_image (1).jpg

Obydwa rodzaje sandałów zostały zaprojektowane przy użyciu bardzo dobrze znanych marce KEEN technologii, odpowiadających między innymi za wodoodporność, blokowanie nieprzyjemnych zapachów, czy też ochronę stopy. Wzbogacenie ich o nadruki powstałe z obrazów Jerry’ego to doskonały manifest zarówno technologiczny, jak i ideowy. Zmieniamy świat, czujmy się wolni i wspólnie działamy w słusznej sprawie.

Instagram & Facebook: @keenpolska

#keenxjerrygarcia #newport #uneek

www.keen.pl

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 08.04.2021