Katoflix - chrześcijański Netflix. Co proponuje użytkownikom?

Już jest! Katolicka odpowiedź na jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych ruszyła – widzowie mogą już korzystać z platformy Katoflix. Co przygotowano dla użytkowników?
koloratka.jpg

Katoflix nie tylko w nazwie odwołuje się do Netlixa – podobny jest też układ strony. Serwis należy do Studia Katolik prowadzonego przez Zgromadzenie Salwatorianów z Krakowa. Jego hasłem przewodnim jest łacińskie zdanie „Vide Opera Dei” , czyli w tłumaczeniu „Oglądaj dzieła boże”. 

CZYTAJ TAKŻE: KSIĄDZ WYBURZYŁ... KOŚCIÓŁ. WCIĄŻ MIGA SI OD KARY

Twórcy zapowiadają, że co tydzień w bibliotece platformy ma pojawiać się pięć nowych tytułów, które do tej pory nie były dystrybuowane w Polsce lub zostały wydane wyłącznie na DVD. Oczywiście wspólnym mianownikiem dla wszystkich produkcji opublikowanych w serwisie jest ich chrześcijański rodowód. Do wyboru są filmy dokumentalne, fabularne oraz wywiady.

W odróżnieniu od Netflixa Katoflix nie oferuje miesięcznego abonamentu – dostep do materiałów jest płatny każdorazowo, jednak cena – w założeniu twórców serwisu – ma nie przekraczać 10 złotych. Część z pozycji jest dostępna za darmo.

Na swojej stronie platforma ogłasza, że: „Katoflix to przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu”. 

ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE MARKI. ZNANE PRODUKTY PO POLSKU 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 09.03.2020