Kiedy wrócimy do kin i parków rozrywki? Ministerstwo daje sygnał

Od 18 maja polska rzeczywistość powoli wraca na normalne tory. Możemy już m.in. umawiać się do fryzjera, chodzić do restauracji – oczywiście wszystkie te czynności powinny obywać się w nowej formule z zachowaniem rygorystycznych zasad sanitarnych.
iStock-1047762070.jpg

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła dalszy plan odmrażania gospodarki i podała daty. Z wypowiedzi minister Emilewicz wynika, że jeszcze w czerwcu rząd będzie chciał wskrzesić tzw. infrastrukturę czasu wolnego: parki rozrywki, kina i teatry.

CZYTAJ TAKŻE: LOT WZNAWIA POŁĄCZENIA KRAJOWE. SPRAWDZILIŚMY NA JAKICH ZASADACH

Nie wiadomo jednak, czy te ostatnie planują przedłużenie sezonu, który kończy się właśnie w czerwcu. Podczas konferencji prasowej wicepremier Emilewicz zaznaczyła, że otwarcie miejsc rekreacji będzie się wiązało z nowym reżimem. Z pewnością pojawi się obowiązek dezynfekcji rąk, ograniczenia dotyczące ilości przybywających osób i zaostrzone normy sanitarne. Na pierwszy ogień mają pójść kina i teatry, w kolejnym etapie mają zostać otwarte siłownie i kluby fitness. Od połowy czerwca mają być również czynne uzdrowiska.

W programie „Studio biznes” portalu Next.gazeta.pl minister gospodarki zaznaczyła również, że resort pracuje nad planem przywracania branży ślubnej. Do tego jednak są niezbędne rekomendacje ministra zdrowia oraz decyzja premiera. Wszyscy, którzy czuli na karku oddech ukrócenia kawalerskiego stanu, mogą odetchnąć z ulgą. Nic jeszcze nie jest przesądzone.


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 21.05.2020