Ódar muzgó: science fiction i kino klasy b

Ostatnia porcja filmów obowiązkowych dla każdego kinomaniaka.
filmy science fiction

SCIENCE FICTION


POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI
reż.: Robert Zemeckis
Klasyka męskiego kina. Nie widziałeś tego filmu? Tylko nie przyznawaj się kumplom, bo od tej pory w barze będą zamawiać dla ciebie lemoniadę zamiast piwa.

TERMINATOR 2
reż.: James Cameron
Zimny i zabójczo skuteczny Arnold Schwarzenegger walczy z największymi szumowinami wszechświata w trosce o dobro i przetrwanie gatunku ludzkiego. Gdyby tylko zgodził się pracować dla CBA...

BLADE: WIECZNY ŁOWCA
reż.: Guillermo del Toro
Mroczny pogromca wampirów w szczytowej formie. Wesley Snipes w tym filmie ma wyjątkowo kretyńską fryzurę, ale nie mielibyśmy dość odwagi, by pozwolić sobie na taką uwagę w jego obecności.

GOTOWY? NO TO LECIMY DALEJ!
- Gwiezdne wojny:  imperium kontratakuje
- 2001: odyseja kosmiczna
- Łowca androidów
- Matrix
- Obcy: ósmy pasażer Nostromo
- Equillibrum
- Cube
- Autostopem przez galaktykę
- Resident Evil
- Batman
- Doom
- Sky Kapitan i świat jutra


KINO KLASY B

UCIECZKA Z NOWEGO JORKU
reż.: John Carpenter
Perfekcyjny Kurt Russell jako zły Snake Plissken, który ratuje prezydenta USA z Nowego Jorku opanowanego przez przestępców. Gdyby to od nas zależało, imię Snake’a nosiłyby w Polsce szkoły, biblioteki i kluby go—go.

COMMANDO
reż.: Mark L. Lester
Komandos rusza na prywatną wojnę obładowany bronią jak talibski wielbłąd. Trudno opisać rozkosz płynącą z oglądania Arnolda z czasów, gdy bardziej od polityki interesowała go obsługa karabinu.

13. DZIELNICA
reż.: Pierre Morel
Do francuskiego kina podchodzisz ostrożnie jak do obwieszonego trotylem palestyńskiego straceńca? Wyluzuj, w filmie „13. Dzielnica” nie pada ani jedno pytanie o sens życia oraz miłość bliźniego.

NIEDOSYT KINA DRUGIEGO SORTU? SPOKOJNIE, WIEMY, JAK CI POMÓC!
- Tango&Cash
- Oni żyją
- Armageddon
- Zaginiony w akcji
- Top Gun
- Węże w samolocie
- Transporter
- Cobra
- Mistrz kierownicy ucieka


PODSUMOWANIE
Nasza lista filmów w liczbach: 26 filmów o policjantach; 20 filmów o psychopatach; 27 filmów o męskiej przyjaźni; 6 filmów z odniesieniem do śmierci w tytule; 9 sequeli; 1 Marek Kondrat z wąsami; 2 filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem; 0 filmów z Kevinem Costnerem


Dodał(a): ckm Czwartek 04.08.2011