Kluby otwarte przed świętami? Bunt właścicieli

Obecnie branża gastronomiczna i rozrywkowa ledwo wiąże koniec z końcem. Dla wielu firm najbliższy czas zapewne będzie równoznaczny z bankructwem. Niektóre lokale postanowiły z tym walczyć i się otworzyć, mimo zakazu.
iStock-656530948.jpg

Dwa kluby w Katowicach będą otwarte od 22 grudnia. Galimatjas i Klubowa nie otrzymały pomocy ze strony władz i przez to ich właściciele uważają, że nie dotyczą ich obostrzenia: „Otwieramy się. Zapraszamy po przerwie od 22.12.202 od godz.16:00. W związku z tym, że nie prowadzimy wg rządu działalności objętej tarczą, rozumiemy, że nakaz zamknięcia nas nie dotyczy. Zapraszamy, będzie Nam miło Was ponownie gościć po przerwie” – informował jeden z nich. 

OTWIERAMY SIĘ !!! ZAPRASZAMY PO PRZEWIE OD 22.12.2020 OD GODZ. 16.00 W związku z tym, że nie prowadzimy wg rządu...

Opublikowany przez Klubowa Sobota, 19 grudnia 2020


Sprawdź także: Lekarze i pracownicy medyczni nie chcą się szczepić

Co ciekawe, internauci bardzo pozytywnie zareagowali na taką informację. Ludzie chcą jeszcze przed świętami załapać się na imprezę. Zważywszy na to, że rząd wprowadził w Sylwestra godzinę policyjną i od 28 grudnia czeka nas "kwarantanna narodowa", zapewne wielu amatorów zabaw chętnie pojawi się w tych lokalach. 

Katowickie kluby wzięły przykład ze słowackich przedsiębiorców, którzy postanowili sprzeciwić się obostrzeniom i otworzyć swoje lokale. Tam jednak liczba działających restauracji, pubów i kawiarni jest o wiele większa. Pozostaje czekać na rozwinięcie sytuacji, być może Galimatjas i Klubowa rozpoczęły nową formę walki o przetrwanie branży gastronomicznej i rozrywkowej. 

Jeszcze wcześniej swoje otwarcie ogłosił klub Pomarańcza z Katowic. Właściciele mieli zorganizować w sylwestra "kurs tańca". Okazało się jednak, że post miał wyłącznie charakter prowokacyjny. Bardzo możliwe jednak, że po nim, wiele lokali rzeczywiście postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce, czego przykład właśnie otrzymaliśmy.

Ulica Mariacka w Katowicach jest najbardziej imprezowym miejscem na Śląsku. Teraz jednak świeci pustkami. Być może lada moment to się zmieni, choć zapewne nie będzie to trwało zbyt długo. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Poniedziałek 21.12.2020