Kobieta dostanie ponad 950 tys. złotych za zajmowanie się domem. W końcu to też praca

W hiszpańskich mediach zrobiło się głośno o jednej sprawie rozwodowej, w której sąd orzekł, że Ivanie Morał należy się ponad 950 tys. złotych odszkodowania za zajmowanie się domem przez 25 lat. Sędzia stwierdził, że należy to przedstawić jako normalna praca.
Zrzut ekranu 2023-03-14 o 16.02.59.png

Podczas gdy mąż Ivany rozwijał swoją karierę biznesową, kobieta postanowiła zająć się domem. Jej były wybranek zarobił ogromną kwotę, a po rozwodzie formalnie kobieta została z niczym. Zgłosiła więc sprawę do sądu, oczekując odszkodowania.W hiszpańskie obowiązuje zapis prawny, według którego praca na rzecz domu jest uznawana za wkład w utrzymywanie rodziny. Z racji tego, że para działała w ten sposób przez 25 lat, kobieta za cały ten czas otrzyma sowite wynagrodzenie. Sąd ustalił, że będzie to kwota w wysokości 204 tys. euro, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 950 tys. złotych.
Dodatkowo należy doliczyć tutaj comiesięczne alimenty, które mąż musi wypłacać Ivanie. Para posiada dwie córki, więc mężczyzna dodatkowo musi uszczuplić swój portfel o ponad 4,5 tys. złotych (400 i 600 euro).


Dodał(a): CKM.PL / fot.: embed Facebook Wtorek 14.03.2023