Kolejny kraj legalizuje marihuanę

Coraz więcej krajów decyduje się na legalizację upraw konopi indyjskich, uznając to za dobrą metodę na zwalczanie szarej strefy, rozwijanie innowacyjnych metod leczniczych oraz podreperowanie budżetu.
turcja-marihuana.jpg

Nasi w Lublinie likwidują, a Turcy legalizują. Jak donosi brytyjski „Independent”, nowe tureckie przepisy będą pozwalać na uprawę marihuany do celów medycznych. Odpowiednie akty prawne są już  gotowe i czekają na wejście w życie. Rozporządzenie tamtejszego ministerstwa rolnictwa  zezwala na produkcję konopi indyjskich w 19 prowincjach. Są to: Amasya, Antalya, Bartın, Burdur, Çorum, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat i Zonguldak.

Celem nowych przepisów jest ograniczenie nielegalnych upraw tej rośliny. Opublikowany w tureckim odpowiedniku dziennika ustaw dokument o nazwie „KENEVİR YETİŞTİRİCİLİĞİ VE KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK” definiuje wszelkie kwestie związane z legalna uprawą i produkcją. Oczywiście, rynek będzie regulowany oraz ściśle kontrolowany, zatem  turecki „Kowalski” raczej w przydomowym ogródku zielska na własny użytek nie zasadzi. Jak zasadzi - to posiedzi.

Do rozpoczęcia uprawy potrzebne będą rządowe pozwolenia ważne tylko przez trzy lata. Jednym z warunków rozpoczęcia takiej działalności będzie przedstawienie zaświadczenia, iż wcześniej nie było się zamieszanym w nielegalną produkcję narkotyków lub ich konsumpcję. Byli uzależnieni mogą zapomnieć o takiej ścieżce kariery.

Hodowcy będą zobligowani do zutylizowania pozostałych po zbiorach części roślin w sposób gwarantujący, że nie trafią na czarny rynek jako środki psychoaktywne. Nie, nie będzie to polegało na ich spaleniu, jak zalegających jesiennych liści.
Dodał(a): Robert Dzięgielewski Wtorek 18.10.2016