Komu poza Polską warto kibicować?

Mistrzostwa świata to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych imprez sportowych na całym świecie.

ckm.pl.jpg


Dlatego też nie może dziwić, dlaczego kibice z całego świata nie mogą doczekać się tej imprezy. Kibice z naszego kraju mogą kibicować Biało-czerwonym, jednak w tym artykule zaprezentujemy te drużyny, którym również warto kibicować w trakcie najbliższej imprezy w Katarze. 

Niemal każdy kibic oprócz reprezentacji naszego kraju znajdzie sobie również kilka innych zespołów, którym warto kibicować. Faworytami do końcowego triumfu jest bezapelacyjnie Argentyna i Brazylia. Są jednak pewne kraje z Europy, którym warto kibicować w trakcie turnieju, choćby z uwagi na ich historię występów na mistrzostwach świata.

Najpopularniejsze zespoły na mistrzostwach świata

Jednym z takich państw jest Holandia, która nigdy nie wygrała i tym samym nie zdobyła złotego medalu mistrzostw świata. Najbliżej osiągnięcia tego sukcesu byli w 2010 roku, kiedy to na boiskach Republiki Południowej Afryki dotarli do wielkiego finału, gdzie w ostatnim meczu przegrali z Hiszpanią 0-1. Najlepszą okazję w tym meczu dla popularnych Oranje miał skrzydłowy Arjen Robben, jednak przegrał on pojedynek sam na sam z hiszpańskim bramkarzem, Ikerem Casillasem. Na mundialu w 2014 roku rozgrywanym w Brazylii, Holendrzy pod wodzą obecnego trenera Luisa Van Gaala zajęli trzecie miejsce na tym turnieju, gdzie w półfinale przegrali z Argentyną po serii rzutów karnych. W meczu o trzecie miejsce pokonali jednak gospodarzy 3-0. Obecnie Holendrzy są zdecydowanymi faworytami do wyjścia z grupy, gdzie ich przeciwnikami będą gospodarze- Katar, a także Senegal i Ekwador. Najtrudniejszym ich przeciwnikiem w fazie grupowej wydaje się Senegal, który w każdej formacji posiada zawodnika światowej klasy. Warto jednak nadmienić, że ich największa gwiazda, czyli Sadio Mane będzie nieobecny w pierwszych meczach turnieju z powodu kontuzji. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca ich przeciwnikiem będą albo Stany Zjednoczone, albo Iran, dlatego też można przypuszczać, że Holendrzy na tym turnieju znowu będą co najmniej w półfinale. 
Oprócz Holendrów warto kibicować również reprezentacji Danii, która jest jednym z największych zaskoczeń w piłce reprezentacyjnej. Na ostatnich mistrzostwach Europy zaszli aż do półfinału całej imprezy, pomimo tego, że ich najlepszy zawodnik, Christian Eriksen miał atak serca w trakcie pierwszego spotkania fazy grupowej z Finlandią. Mimo to, w kolejnych meczach pokonali oni reprezentację Rosji, a następnie między innymi Czechów i dopiero w półfinale musieli uznać wyższość Anglików. Mimo to należy uznać ich wyczyn za naprawdę szokujący, który daje nadzieję, że w najbliższych mistrzostwach świata również zajdą daleko, zwłaszcza jeśli po wyjdzie z grupy z Francuzami, Australią i Tunezją, w kolejnych meczach mogą napsuć krwi każdej poważnej reprezentacji na imprezie. Siłą tej drużyny jest kolektyw, więc nawet jeżeli zabraknie innych ważnych ogniw w pierwszej jedenastce, można mieć pewność, że na tym turnieju tanio skóry nie sprzedadzą. 

Interesujesz się piłką nożną? Sprawdź mś 2022 typy

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.
Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Artykuł partneraDodał(a): Katarzyna Lemanowicz Poniedziałek 21.11.2022