Korwin-Mikke zaprasza. "Las prywatny. Wolno wchodzić"

W odpowiedzi na zakaz wstępu do lasów państwowych, kontrowersyjny polityk ogłosił, że zaprasza do własnego.

Wszyscy, którzy mieliby ochotę na spacer z Januszem Korwin-Mikkem, muszą udać się do Józefowa pod Warszawą, gdzie usytuowany jest las będący prywatną własnością barwnego posła. 

Takie działanie to reakcja na decyzję Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i Dyrekcji Parków Narodowych, którzy w związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa zakazali wstępu na tereny będące pod ich nadzorem w terminie 3-11 kwietnia. Przestrzeganie zakazu jest egzekwowane przez Staż Leśną oraz Straż Parków Narodowych. 

CZYTAJ TAKŻE: NOWY OBOWIĄZEK. RZĄDOWA APLIKACJA "DOMOWA KWARANTANNA"

Zawsze stojący w kontrze Korwin-Mikke uznał, że skoro grunt jest jego własnością, to nie dotyczą go zakazy i na swoich profilach w mediach społecznościowych zaprosił wszystkich zainteresowanych do rekreacji na świeżym powietrzu do siebie:

- Ponieważ państwo swoje lasy zamyka, to ja zapraszam do prywatnego lasu w Józefowie (koło ulicy Ejsmonda) – napisał pod zdjęciem drzewa z komunikatem „Las prywatny. Wolno wchodzić”.

Lasy Państwowe zostały zamknięte – ponieważ zdaniem ich zarządcy – pomimo próśb i apeli o pozostanie w domu, czas izolacji był wykorzystywany na piesze wycieczki i organizowanie pikników. Podstawą takiej decyzji było rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 31 marca 2020 w sprawie ograniczeń związanych z wystąpieniem stanu epidemii. 

Sonda

Czy poszedł byś na spacer z Januszem Krowin-Mikkem?
ZOBACZ TAKŻE: TAK MIESZKA GWIAZDOR "SZYBKICH I WŚCIEKŁYCH"

Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram Poniedziałek 06.04.2020