Kresy wschodnie

Odkryj prasłowiańską Białoruś, gdzie wódka jest zimna, a piękne dziewczyny zawsze błękitnookie, chętne i gorące!
Kresy wschodnie

Wbrew niektórym opiniom po białoruskim Mińsku nie jeżdżą furmanki zaprzężone w pijane chabety, mężczyźni nie chodzą odziani w skóry dzikich zwierząt, a kobiety nie mają wąsów ani złotych zębów. No, przynajmniej te młode. Tak naprawdę położona zaledwie 300 km od granic Polski stolica Białorusi pełna jest nowoczesnych samochodów, trendowych lokali, a przede wszystkim pięknych dziewczyn, które uwielbiają dobrą zabawę z zachodnimi turystami. A w Mińsku, przyjacielu, ty także jesteś przybyszem z Zachodu...

JAK TAM DOTRZEĆ

Samolot leci do stolicy Białorusi niewiele ponad godzinę i kosztuje 1 tys. zł. Pociąg z Krakowa, Poznania albo Warszawy to ok. 10 godzin podróży, ale za to tylko 200 zł za bilet. I jedynie w tym ostatnim przypadku pulchna konduktorka zrobi ci herbatę z bulgocącego samowara, a rosyjscy towarzysze podróży postawią flaszkę samogonu.
www.minsk.gov.by

GDZIE SPAĆ
Jeśli twój budżet nie przekracza średniej krajowej pensji, wynajmij kawalerkę na przedmieściach miasta. Jeden pokój z kuchenką gazową i prawie pozbawioną zacieków łazienką kosztuje za dzień 50 zł. Skromnie tu, ale bez obaw — śliczne mińskie blondynki są przyzwyczajone do takiego standardu.
wynajem tel. +375 29 631 82 90

Chcesz pokazać się na bogato? Wybierz hotel „Jewropa” (czyli Europa, 5 gwiazdek) w kamienicy z początków XX wieku. Na najmniejszy pokoik wydasz 860 zł za dobę, ale w cenie jest też sauna, basen i śniadanie. W barku znajdziesz wódkę „Biełaja Ruś” dla siebie i „Sowietskoje Igristoje” dla poznanej Białorusinki.
ul. Internacjonalnaja 28 (róg Lenina)

GDZIE WALCZYĆ
Kobiety to nie wszystko! Wspomóż białoruską opozycję i kup w jej siedzibie płytę legendarnego zakazanego zespołu N.R.M. (10 zł) albo biało—czerwono—białą zakazaną flagę wolnej Białorusi (15 zł). Tylko nie pomyl adresu: w budynku tuż obok (pod nr 6) mieści się ultraproprezydencka Akademia MSW!
ul. Warwaszeni 8

DOBRE RADY
Żeby wjechać na Białoruś, potrzebujesz wizy (zwykła kosztuje 25 euro). Żeby dostać wizę, musisz wykupić ubezpieczenie (najtańsze ok. 10 zł).Na miejscu płacisz białoruskimi rublami (1 zł = 1000 rubli).


Dodał(a): A.Z. Poniedziałek 01.08.2011