Ksiądz nagrał TikToka z 'dziewicą konsekrowaną'. O co w tym w ogóle chodzi?

Przyznajemy otwarcie, że nas też dopadło przekleństwo TikToka i przeglądając tę aplikację, marnujemy za dużo czasu. Poza masą prostych nagrań, co jakiś czas pojawiają się tam rzeczy, które każą nam się nad czymś zastanowić, a później wyjaśnić to wam za pomocą naszego portalu. Tym razem trafiło na taniec z dziewicą konsekrowaną.
Zrzut ekranu 2023-03-17 o 02.04.19.png

Dziewica konsekrowana to kobieta, która ślubuje przed biskupem zobowiązanie do zachowania dziewictwa. Oczywiście dzieje się to publicznie, pod okiem wiernych. Niedawno na TikToku pojawiło się nagranie ks. Rafała Główczyńskiego, czyli popularnego "Księdza z Osiedla", na którym tańczył z kobietą, która złożyła śluby czystości.
Nagranie wywołało niemałą internetową burzę. Wiele osób uznało to za niestosowne i nawet zdeklarowani wierni stwierdzili, że takie wideo nie powinno się znaleźć w sieci. "A więc to tu znajduje się koniec internetu" – stwierdziła jedna komentująca.
Obecnie w naszym kraju żyje 398 dziewic konsekrowanych. Do ślubów dopuszcza się kobiety, które nigdy nie wstąpiły w związek małżeński i nie miały partnerów. Przy takich okazjach zazwyczaj wstrzymujemy się od komentarza. Tak będzie tym razem – pozostawiamy decyzję wam! Uważacie, że to przesada? Chyba, że mamy się odczepić od księdza i dać mu swobodnie nagrywać podobne wideo!


Dodał(a): CKM.PL / fot.: embed TikTok Piątek 17.03.2023