Kup sobie poniemiecki schron. Oferta za złotowkę

Powiedzenie „mój dom moją twierdzą” może zyskać nowe znaczenie, gdyż właśnie pojawiła się wyjątkowa okazja na polskim rynku. Do nabycia jest poniemiecki bunkier z czasów II wojny światowej. Jest jeden warunek.
schron.jpg

Jeśli marzyłeś o uroczym domku nad morzem, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że zainteresuje cię deweloperska oferta, która pojawiła się w Gdańsku. Na sprzedaż został wystawiony zabytkowy schron typu T-750. Do lat 80. budynek był wykorzystywany przez marynarkę wojenną jako dodatkowe stanowisko dowodzenia. Od tego czasu budynek stoi nieużywany.

CZYTAJ TAKŻE: ZOSTAŃ ASTRONAUTĄ. MOŻESZ ZACUMOWAĆ STATEK SPACEX

Nieruchomość mieści się przy zbiegu ulic Dąbka, Dickmana i Bosmańskiej i należy do prywatnej firmy, która rozpoczęła budowę sześciu budynków mieszkalnych na przyległej działce. Deweloper chciałby, aby nowy właściciel tchnął życie w opustoszały i szpecący budynek. Właściciel poinformował również, że trwają działania, aby działka, na której znajduje się schron została wydzielona z obszaru jego inwestycji. Obiekt znajduje się pod nadzorem konserwatora zabytków i choć jego sprzedaży nie trzeba nigdzie zgłaszać, to wszystkie prace remontowe muszą być wykonywane w porozumieniu z urzędnikami. 

Za symboliczną złotówkę szczęśliwy nabywca otrzyma trzypiętrowy budynek o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Schron jest wykonany z żelbetu i bez problemu wytrzyma ostrzał artyleryjski. Widzisz się już oczami wyobraźni, jak w hawajskiej koszuli grillujesz przed własnym bunkrem, powstrzymaj na chwilę wodze fantazji. Warunkiem złożenia oferty zakupu jest przedstawienie planu rewitalizacji budynku.

Chętnych na nietypowy zakup nie brakuje. Pośród pomysłów na zagospodarowanie budynku pojawiło się m.in. schronisko młodzieżowe, muzeum, szkółka bokserska, a także skład win i serów, który miałby wykorzystywać stała temperaturę panującą w pomieszczeniach.

Budynek identycznego typu również znajduje się w Gdyni i dzięki pasjonatom eksploracji można zajrzeć do środka. 


">

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Wikimedia Commons Czwartek 28.05.2020