Kuria interweniuje! Zakazała spotkania 'Kościół: uciekać czy zostać?' z Terlikowskim

Pamiętamy, że swego czasu Rychu Peja odwoływał koncerty Tedego w Poznaniu. Tamtejsza kuria postanowiła wziąć przykład z hip–hopowych pojedynków i przełożyła je na tereny kościelne. Terlikowski twierdzi, że spotkanie z nim odwołali właśnie duchowni.
Zrzut ekranu 2023-03-26 o 00.44.52.png

Kościół zdecydował, że nie chce gadać

Spotkanie miało się odbyć 20 kwietnia, jednak już teraz wydarzenie zostało odwołane. "Kościół – uciekać czy zostać?", bo tak brzmiał jego tytuł, chyba sam zdecydował za wiernych. Organizatorem spotkania było Duszpasterstwo Akademickie Gościniec: "O Kościele trzeba i warto rozmawiać; może w naszych czasach szczególnie o tym, co sprawia, że mamy ochotę dać sobie z nim spokój. Ale też o tym, co sprawia, że mamy ochotę w nim zostać. I m.in. o tym będzie to spotkanie, o Kościele. W planie najpierw rozmowa z panem Tomaszem prowadzona przez naszego duszpasterza, potem pytania od publiczności" – reklamowano.

Jak wygląda dialog w praktyce w Kościele?

Jak widać, nieco się pozmieniało i rozmawiać nie trzeba. O odwołaniu poinformował Terlikowski w swoich mediach społecznościowych: "Jak wygląda dialog w praktyce w Kościele? Jak traktuje się zadających pytania? Chcecie wiedzieć? To teraz krótka opowieść. Zostałem zaproszony do duszpasterstwa akademickiego na spotkanie o tym, dlaczego nie odchodzić z Kościoła. To ważne, akademickie miasto, arcybiskup wiele mówiący o synodalności (bo przecież teraz taki nakaz), a w praktyce, gdy kuria się o tym dowiedziała (donosik, a jakże) zakazała je organizować, bo "z tego dobra duchowego nie będzie" – napisał. Ile w tym czasie można wymodlić...

"A ja powiem tyle, z braku debaty, z tchórzostwa, z blokowania rozmowy też nie będzie dobra. Będzie tylko jeszcze szybsza laicyzacja, jeszcze więcej wrażenia, że Kościół nie chce rozmawiać i wyklucza tych, którzy w dialog wchodzą. Mnie to z Kościoła nie wyrzuci, ale taki wizerunek Kościoła wielu wyrzucić może. Tyle, że to najwyraźniej biskupa nie obchodzi" – zakończył swój post. W tym wypadku musimy bohatersko obronić Kościół. Czy Tomasz Terlikowski zdaje sobie sprawę, jak bardzo byłby to zmarnowany czas? W końcu tyle "zdrowasiek" można w międzyczasie odmówić.


Dodał(a): CKM.PL / fot.: Tomasz Terlikowski Facebook Niedziela 26.03.2023