Kurski ogłasza koniec Netflixa

TVP udostępniła zupełnie za darmo ponad 20 seriali z czasów PRL-u. W sieci pojawiły się pozytywne opinie co do decyzji telewizji, a prezes Kurski obwieścił koniec słynnej platformy streamingowej.
prl.jpg

Jeśli sam nie oglądałeś tych seriali, to na pewno kojarzysz je z opowieści rodziców bądź starszych krewnych. TVP w serwisie VOD udostępniła zupełnie za darmo kultowe seriale, które za czasów PRL-u przyciągały przed ekrany telewizorów wszystkich Polaków. Niewiele trzeba było, aby prezes ogólnokrajowej telewizji obwieścił koniec platformy Netflix.

Kiedy tylko w sieci pojawiły się pozytywne opinie co do decyzji TVP, będące tak rzadkie odkąd Kurski objął posadę prezesa, polityk uznał, że ludzie odejdą od Netflixa, aby oglądać rodzime tytuły. Wśród nich znalazły się kultowe „Alternatywy 4”, „07 zgłoś się”, „Zmiennicy”, „Czterdziestolatek” czy „Tulipan”. W sumie dostępnych jest ponad 20 seriali, za które nie trzeba nic płacić.


Oczywiście w tym wypadku pochwalamy decyzję TVP, jednakże optymizm prezesa jest o wiele przesadzony. To żadna konkurencja dla Netflixa, tym bardziej że wielu młodych ludzi w życiu nie słyszało o tych tytułach. Dlatego przewidywanie końca platformy streamingowej, należałoby odbierać jako żart.


W redakcji rozgorzała dyskusja, kto był większym twardzielem. Porucznik Borewicz czy Hans Kloss. Pojawiło się też kilka głosów, że miś Uszatek.

Zobacz galerię Polki zbyt gorącej dla Brytyjczyków

Dodał(a): Zbigniew Oszczyk / fot.:vod.tvp.pl Wtorek 30.05.2017