Księgi urodzaju

Żeby nie dobiły Cie myśli samobójcze, że wakacje się skończyły, że urlop za Tobą, zajmij głowę czymś pożytecznym
stieg Larsson

DZIEWCZYNA, KTÓRA IGRAŁA Z OGNIEM
Stieg Larsson

gat.: opowieści z dalekiej północy
Dwójka szwedzkich dziennikarzy wpada na trop siatki handlarzy żywym towarem — nieletnie prostytutki trafiają z Europy Wschodniej do Skandynawii. Żurnaliści już nie narzekają na nudę w pracy, ba, wkrótce nie narzekają w ogóle na nic, bo ktoś ich zabija. Podejrzenia padają na hakerkę Lisbeth Salander. Kobieta chce oczyścić się z podejrzeń, ale święta nie jest i jedyna osoba, która jej wierzy i chce pomóc, to dziennikarz Mikael Blomkvist. Czeka ich seria niebezpiecznych przygód, które przekonają cię, że Szwecja to jednak nie jest kraj dla spokojnych ludzi. Uwaga: w 2008 roku tę powieść kupiło w Europie 12 milionów ludzi!


BARDZO POSZUKIWANY CZŁOWIEK John Le Carre

gat.: komedia szpicowska
Czeczen podejrzany o terroryzm trafia pod lupę zachodnich służb specjalnych. Zaskakująca intryga, tempo i teza, że jełopy z agencji mogą ci potajemnie nasikać do piwa i zgwałcić chomika, ale wojnie z terrorem to oni nie dadzą rady.


HISTORIA BRUDU Katherine Ashenburg

gat.: opera mydlana
Myć się czy nie, oto jest pytanie! Nasz stosunek do mydła i wody zależy od czasów, w których żyjemy. Ktoś, kto dziś uchodzi za czyściocha, jutro może być brudasem. Pewne jest, że częste mycie osłabia popęd seksualny. Nie wierzysz? Są na to dowody...


KTO ZABIJA NAJSŁAWNIEJSZYCH AMERYKAŃSKICH PISARZY? Robert  Kaplow

gat.: śmiech uzdrawia
Parodia twórczości znanych autorów z... nimi w rolach głównych. Pisarka Sue Grafton ginie jak w „Orient Expressie” u Agathy Christie, z życiem żegna się Tom Clancy i Danielle Steel, a Stephen King boi się w wielkim domu. Zabawne.

Dodał(a): ckm Środa 21.09.2011