Lewy daje kopniaka koronawirusowi. Przekaże miliony polskim szpitalom

Sportowa para poinformowała, że zamierza przekazać milion euro na walkę z koronawirusem. Teraz już wiemy, że część kwoty trafi także do polskich szpitali zakaźnych. Decyzja została podjęta po konsultacji z odpowiednimi organami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)Mimo że Robert i Anna Lewandowscy udowodnili, że obecna sytuacja nie jest im obojętna, to i tak znaleźli się hejterzy, którzy szukają dziury w całym. Internauci zarzucali parze, że "miliony rzucone na pomoc" to dla nich drobniaki, które kupują im gigantyczny PR. Niektórzy ze złośliwców twierdzili, że pieniądze, zamiast do Polski, mogą trafić do Niemiec. 

ZOBACZ TEŻ: Lewandowski zaczyna karierę aktorską. Zagra w...kreskówce!

Lewy utarł nosa krytykom i podzielił się informacją, że 4 miliony złotych trafią m.in. do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Polsce – podaje portal sportowefakty.wp.pl. Piłkarz podjął taką decyzję po konsultacji z odpowiednimi organami władzy.

Szpitale jednoimienne, o których mowa, są w całości poświęcone osobom chorym na koronawirusa. Pozostała kwota również zostanie przeznaczona na walkę z pandemią. Przygotowane przez piłkarza i władze dokumenty mają pozwolić na jednoczesne przekazanie środków wszystkim placówkom.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Poniedziałek 23.03.2020