Lider zespołu Bayer Full ostro o Kulcie: "Kto ich w ogóle pamięta?"

Temat pomocy ze strony Funduszu Wsparcia kultury dla polskich artystów wzbudził prawdziwą burzę wśród internautów, która trwa już kilka dni. Dotacje miały pomóc muzykom, którzy w związku z pandemią koronawirusa, nie mogli grać koncertów i spotykać się z fanami. Wśród nich był m.in. zespół Bayer Full, któremu przydzielono łącznie ok. 550 tys. zł.
Fotoram.io-5.jpg

Lider popularnego zespołu disco-polo Sławomir Świerzyński twierdzi, że artyści powinni być w ten sposób wspierani, bo przez pandemię nie mogą grać koncertów. Na łamach "Polsat news" powiedział, że obecnie nie zarabia nawet 2 tys. zł. miesięcznie. Uznał także, że chorzy na koronawirusa, którzy muszą być hospitalizowani, również potrzebują muzyki i oni właśnie i właśnie m.in. zespół Bayer Full im to zapewnia.

Sonda

Pamiętasz zespół Kult?


Artystów, którzy zdecydowali się na zgłoszenie się po pomoc z Funduszu Wsparcia Kultury, skrytykował Kazik Staszewski. Opublikował on nagranie, w którym mówi, że są to pieniądze kradzione uczciwie pracującym ludziom i nie chce po nie sięgać. Prosił także fanów o inną formę wsparcia, czyli kupowanie płyt. 

Ze względu na masę kontrowersji, przekazanie pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kultury zostało wstrzymane. Swojego oburzenia z tej decyzji nie krył Sławomir Świerczyński. Gdy tylko usłyszał wypowiedź Kazika, stwierdził, że głupszego zdania dawno nie słyszał i skrytykował cały jego zespół:"kto pamięta Kult, na litość boską?" – mówił. Twierdził także, że nikt nie chciałby kupić ich płyty, chwaląc się przy okazji, że Bayer Full sprzedał ich 17 i pół miliona. Lider zespołu dopisał także "wyświetlenia ogółem" w tytułach poszczególnych teledysków na YouTube.
Jego atak w stronę Kazika przyniósł efekt odwrotny od zamierzonego. Lekceważące podejście Sławomira Świerczyńskiego sprawiło, że najnowsza płyta Kultu została wyprzedana. W 2019 r. na jednym z koncertów "zapomnianego" zespołu było prawie milion osób. Każda pomoc jednak się przyda, jeśli chodzi o sprzedaż płyty i zyskanie nowych fanów. Nawet taka.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 17.11.2020