Złe kobiety

Nie daj się oszukać niewieściej urodzie! Za tymi wszystkimi pudrami, szminkami, manikiurami kryją się okrutne przestępczynie bez mrugnięcia okiem polujące na niewinnych ludzi!

Złe kobiety


"Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana" – pisał przed wiekami Adam Mickiewicz. Sporo się zmieniło od czasów naszego wielkiego wieszcza. Dziś kobiety napadają, mordują, kradną i robią inne równie przerażające rzeczy tak samo często, jak mężczyźni. No dobra, może jednak wciąż nieco rzadziej, ale i tak jesteśmy przerażeni. Przeczytaj o największych zbrodniarkach naszych czasów i lepiej sprawdź, czy w twoim łóżku nie śpi kolejna..

Amanda Knox
Główna bohaterka najgłośniejszej zbrodni 2007 roku: morderstwa angielskiej studentki
we Włoszech. Śliczna Amerykanka na wymianie studenckiej wzięła udział w narkotykowo–alkoholowej orgii. Gdy jej równie atrakcyjna angielska koleżanka nie chciała dołączyć do zabawy, Amanda zaczęła ją dusić, a potem poderżnęła jej gardło nożem kuchennym. Tak przynajmniej uznał włoski sąd, który skazał 24–letnią dziś morderczynię na 26 lat więzienia.

Katherine Knight
Pasjonatka sprzętu kuchennego ze wschodniej Australii. Kolejnych mężczyzn, z którymi była związana, atakowała patelniami i żelazkami, aż wreszcie w 2000 roku sięgnęła po nóż rzeźnicki i 37 razy dźgnęła nim aktualnego partnera. A potem z jego zwłok ściągnęła skórę, odcięła głowę, ugotowała jego mięso i podała na stół razem z ziemniakami, warzywami oraz sosem... Danie było przeznaczone dla dzieci zamordowanego mężczyzny, na szczęście policja dotarła na miejsce makabry przed obiadem. Knight została skazana na dożywocie bez możliwości zwolnienia.

Mariam Szaripowa
Młoda Rosjanka, magister matematyki i psychologii, nauczycielka informatyki, a prywatnie  żona zabitego na Kaukazie terrorysty (wg terminologii rosyjskiej) lub bojownika o wolność (wg terminologii czeczeńskiej). W efekcie tego wydarzenia wiosną 2010 roku owinęła się materiałami wybuchowymi i razem z drugą tzw. „czarną wdową” wysadziła się w powietrze w pociągu moskiewskiego metra. W zamachu zginęło 40 osób, a ponad setka została ranna.

Sandra Beltrán
Nazywana „Królową Pacyfiku” czarnowłosa piękność przez kilkanaście lat była największą szmuglerką narkotyków z Kolumbii do Meksyku i potem do USA. Przemyciła heroinę, kokainę i marihuanę o łącznej wartości kilku miliardów dolarów. Zarobione pieniądze wydawała na szybkie auta, eleganckie ubrania oraz wystawne pogrzeby kolejnych mężów i kochanków zastrzelonych w wojnie gangów. Choć siedzi w meksykańskim więzieniu od 2007 roku, wciąż dba o siebie. Niedawno wyszło na jaw, że za kratkami zorganizowała sobie kilka operacji plastycznych.

Shauntay Henderson
Jedna z zaledwie ośmiu kobiet w dziejach amerykańskiego FBI, która trafiła na słynną listę „Most Wanted” – najintensywniej ściganych przestępców Ameryki. Dowodziła brutalnym gangiem w Kansas City, brała udział w wielu strzelaninach i prawdopodobnie zabiła co najmniej  pięć osób, chociaż po aresztowaniu w 2007 roku skazano ją ostatecznie tylko za jedno morderstwo. Dlatego już w 2010 roku została zwolniona warunkowo i... po pięciu miesiącach wróciła za kraty oskarżona o nielegalne posiadanie broni.

Christine Malèvre
Francuski „Anioł Śmierci”. Pracując jako pielęgniarka w podparyskim szpitalu, pomogła (olbrzymimi dawkami leków) zejść z tego  świata około 30 ciężko chorym pacjentom. Przy czym tylko dwóch z nich poprosiło ją o eutanazję, a pozostali dość zdecydowanie się sprzeciwiali... Oficjalnie w 2003 r. skazano ją za sześć zabójstw na 12 lat więzienia.

Griselda Blanco
Znana lepiej jako „Matka Chrzestna” lub „Mama Koka” na przełomie lat 70. i 80. zorganizowała najbrutalniejszy gang handlarzy narkotyków w USA. Zatrudniała 1500 dilerów, zarabiała 8 mln dolarów miesięcznie, zleciła co najmniej 200 morderstw, a kilkadziesiąt osób zastrzeliła osobiście. Uwielbiała diamenty, jedzenie i biseksualne orgie, z których nie zrezygnowała nawet po tym, jak z gorącej Latynoski przemieniła się w tłustą i ociężałą mammę. Skazana na 20 lat więzienia wyszła na wolność w 2004 roku i dzisiaj spokojnie sobie żyje gdzieś w rodzinnej Kolumbii.

Cheng Chui Ping
Sama siebie nazywała bizneswoman, tyle tylko, że działała w dość nietypowej branży: przemycie ludzi. W ciągu kilkunastu lat przerzuciła z Chin do Ameryki ponad 3 tysiące nielegalnych emigrantów. Jej ulubionym sposobem transportu było zamknięcie ludzi w ciasnym kontenerze na statku, gdzie całymi dniami nie dostawali nic do jedzenia ani picia, a po zbliżeniu się do upragnionego lądu byli wyrzucani za burtę, żeby sami dopłynęli do brzegu. Ale nie wszystkim się udawało. W 2006 roku „Wielką Siostrę Ping” skazano na 35 lat więzienia.

Tanja Nijmeijer
Śliczna Holenderka porzuciła wygodne życie w bogatej Europie i wstąpiła do kolumbijskiej partyzantki FARC teoretycznie w szczytnych celach – aby walczyć z biedą i wykorzystywaniem ludzi w Ameryce Łacińskiej. Problem w tym, że „przy okazji” tej walki FARC organizuje zamachy terrorystyczne, porywa ludzi dla okupu i prowadzi handel narkotykami na wielką skalę. Od grudnia 2010 roku Tanja jest oficjalnie ścigana za porwanie i więzienie przez kilka lat w dżungli trzech obywateli USA. Jeśli zostanie złapana żywcem, grozi jej do 60 lat za kratami.

Aileen Wuornos
Bodaj najsłynniejsza kobieta seryjny morderca Ameryki. Niemal całe swe życie zajmowała się prostytucją, kradzieżami samochodów i napadami na sklepy (za co wiele razy była aresztowana), aż w końcu w ciągu zaledwie jednego roku zastrzeliła siedmiu mężczyzn, większości z nich posyłając hurtem od czterech do sześciu kul. Gdy wreszcie ją złapano, twierdziła, że wszystkie zabójstwa popełniła w samoobronie. Została skazana na karę  śmierci, którą wykonano w 2002 roku. Rok później w Hollywood nakręcono o niej film „Monster” z pobrzydzoną Charlize Theron w roli głównej.

Małgorzata Rozumecka

Studentka resocjalizacji, która okazała się pomysłodawczynią, organizatorką i kierowniczką jednej z najbrutalniejszych polskich zbrodni końca XX wieku. W lecie 1997 roku razem ze wspólnikami zwabiła dwóch znajomych dilerów sieci komórkowej do lasu pod Warszawą, gdzie czekał już na nich wykopany dół. Handlowcy zostali obrabowani, zastrzeleni, dobici  łopatą i zakopani, a ukradzione 32 komórki Rozumecka szybko sprzedała. Sąd skazał ją na najwyższą możliwą w Polsce karę – dożywotnie więzienie, co w praktyce oznacza,  że będzie mogła ubiegać się o zwolnienie warunkowe w 2022 r.

Karla Homolka

Jedna z najsłynniejszych – i najatrakcyjniejszych – morderczyń lat 90. XX wieku. Wraz ze swym chłopakiem, a później mężem (na procesie prasa nazwała ich „Barbie i Kenem Zbrodni”), porwała, torturowała, gwałciła i zabiła w Kanadzie trzy kilkunastoletnie dziewczyny, w tym własną młodszą siostrę. Swoje zbrodnie nagrywała na wideo. Ponieważ poszła na układ z prokuraturą, w 1995 roku dostała tylko 12 lat więzienia. Tak, zgadza się, jest już na wolności.


Dodał(a): Sebastian Dembiński Czwartek 21.07.2011