Luna - smart łóżko

Wszystko dookoła próbuje być mądrzejsze od nas. Smartfony, smartdomy, smartwatche, lodówki z dostępem do Internetu, zdalnie sterowane pralki. Właśnie przyszedł czas na inteligentne łóżko.
smart-bed.jpg

Przedsiębiorcy o włosko brzmiących nazwiskach mieli problemy ze snem. Syndrom niespokojnych nóg i inne przypadłości nękały ich chronicznie. A że południowcy lubią odpoczywać i leniuchować, postanowili zrobić coś w kwestii zaburzonej siesty. Jeden z nich powiedział „Wszystko naokoło robi się mądrzejsze, ale nie moje łóżko”. Wymyślili więc inteligentny pokrowiec na materac o nazwie Luna. Jest naszpikowany zaawansowaną elektroniką, która ma ułatwić życie i uprzyjemnić sen.

Luna porozumiewa się z innymi smart urządzeniami. Może komunikować się ze smart zamkami w drzwiach, ekspresem do kawy wi-fi, inteligentnym centralnym ogrzewaniem i sterowanym zdalnie oświetleniem. Wszystko dla Twojego bezpieczeństwa i wygody. Ale przede wszystkim pomoże Ci w lepszym śnie.Luna nauczy się Twoich nawyków i przygotuje łóżko odpowiednio wcześniej, nagrzewając się do ulubionej temperatury. Pokrowiec pasuje na podwójny materac i w związku z tym możesz sterować dwiema strefami niezależnie, jeśli np. Twoja partnerka jest zmarzluchem. Inteligentne łóżko rejestruje i analizuje fazy snu, tętno, oddech. W oparciu o te parametry oraz na podstawie informacji zebranych z innych urządzeń, których używasz do zapisu przebiegu treningów oraz żywienia, podpowie ile i w jakich godzinach powinieneś wypoczywać.

W najbardziej optymalnym momencie poranka, kiedy wejdziesz w odpowiednią fazę snu, materac skomunikuje się z budzikiem lub telefonem komórkowym, by włączyć budzik i gładko wprowadzić Cię w nowy dzień. Pomoże w tym kawa, którą Luna zdalnie zaparzy w inteligentnym ekspresie.

Cena tego cuda to około 660 złotych + około 185 złotych za wysyłkę do Polski. Twórcy projekt sfinansują pieniędzmi zebranymi w serwisie crowdfundnigowym Indiegogo. Na swój cel potrzebowali 100 000 dolarów. Te kwotę udało się zebrać w zaledwie 6 godzin! W tej chwili mają niecałe 500 000 dolarów, a do końca zbiórki zostało 25 dni. Zapewne największe wsparcie przyszło od innych południowców, którzy potrzebę odpoczywania rozumieją najbardziej.  

smart-bed-1.jpg

Dodał(a): hajtek Poniedziałek 02.02.2015