Łzy w kosmosie

Jak spożywa się posiłek w kosmosie? Jak wyglądają kwestie higieny? Czy w stanie nieważkości łzy będą spadały, czy się unosiły?
chris hadfield


Nie ma głupich pytań, a na wszystkie nietypowe, związane z życiem w przestrzeni kosmicznej, odpowiada pułkownik Chris Hadfield. Ten australijski kosmonauta odbywa swoją misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) od 21 grudnia 2012 roku. Jest pionierem w swoim kraju i obecnie dowodzi jednostką, na której się znalazł.

Chris jest gwiazdą internetu z racji swoich filmików kręconych na orbicie i zamieszczanych na youtube. Kosmonauta odpowiada na najbardziej nurtujące ludzi pytania związane z codziennością w kosmosie. Wszystko dla nauki, ale i by zachęcić młodych ludzi do zajmowania się astronautyką.

Na oczach widzów z całego świata, pułkownik pokazuje jak wygląda mycie zębów i rąk, jak utrzymać dobrą formę, obciąć paznokcie, zrobić kanapkę. Masz inne pytanie, które spędza ci sen z powiek, a nie chcesz inwestować wielu lat nauki, ćwiczeń i poświęceń, by zostać astronautą? Zadaj pułkownikowi pytanie na jego profilnu na fejsie: facebook.com/AstronautChrisHadfield

Mycie rąk:Jak zrobić kanapkę:Obcinanie paznokci:Jak ćwiczyć w kosmosie:Łzy na orbicie:Spanie w kosmosie:Mycie zębów:A jak się wysikać przy zerowej grawitacji?!Dodał(a): gianni Poniedziałek 22.04.2013