Maczeta zabija - premiera we wrześniu

Są filmy klasy B, których nie możesz przegapić. Oto najnowszy z nich. Robert Rodriguez z premedytacją nadał swojemu obrazowi taki charakter.
maczeta 2 online


Film Roberta Rodrigueza „Maczeta” powstał dość przypadkowo i niezamierzenie. Wziął się z fałszywego trailera rzekomo zapowiadającego dwa filmy „Grindhouse: Death Proof” autorstwa Quentina Tarantino i „Grindhouse: Planet Terror” właśnie Rodrigueza. Panowie postanowili poigrać z widzami i pokazali przerysowane i dość groteskowe zwiastuny.



Jednak później pomysł na film o meksykańskim agencie szukającym zemsty, został przełożony na długi metraż i pojawił się w kinach. Był równie groteskowy co trailer. Proste i niewymagające kino klasy B dziwnym sposobem wciągało. Może ze względu na dość obrazowe sceny zabójstw i piękne kobiety. My obstawiamy magnetyzm reżysera takich filmów jak „Desperado”, „Od zmierzchu do świtu”, czy „Sin City”.



W wrześniu tego roku zobaczymy kontynuację filmu, który wywołuje ambiwalentne uczucia, jak mało który obraz. Na duży ekran powraca Dany Trejo – najbardziej koszmarny aktor w Hollywood, który bez charakteryzacji mógłby zagrać Freddy’ego Kruegera.

Machete Cortez (Danny Trejo) zostaje zwerbowany przez amerykański rząd i prezydenta (Charlie Sheen), by przedarł się do Meksyku i, w praktycznie samobójczej misji, dorwał i powstrzymał szalonego miliardera (Mel Gibson). Ekscentryczny handlarz bronią chce za pomocą broni umieszczonej w kosmosie pogrążyć całą planetę w chaosie wojny. Czy nasz brzydki bohater zdąży ocalić ziemię i ile lasek podsuną mu scenarzyści? No i czy 44 noże ukryte we wnętrzu jego płaszcza ułatwią mu zadania?



Czysta męska rozrywka, bez podwójnego dna, skomplikowanej fabuły, czy pokręconego scenariusza. W sam raz na wieczorny seans po wyczerpującym dniu w pracy.

„Maczeta zabija” (Machete Kills)
Gatunek:
film akcji

Polska premiera:
18 października 2013

Scenariusz:
Kyle Ward i Robert Rodriguez

Reżyseria:
Robert Rodriguez

Obsada:
Danny Trejo - Machete Cortez
Michelle Rodriguez - Luz / Shé
Mel Gibson - Luther Voz
Jessica Alba - Sartana Rivera
Charlie Sheen - prezydent USA
Sofía Vergara - Madame Desdemona
Demian Bichir - Mendez
Amber Heard - Miss San Antonio
Lady Gaga - La Chameleón
Antonio Banderas - Gregorio Cortez
Zoe Saldana - Liza
Vanessa Hudgens - Cereza
Cuba Gooding Jr. - El Cameleón
William Sadler - Sheriff Doakes
Alexa Vega - KillJoy
Marko Zaror - Zaror
Tom Savini - Osiris Amanpour
seksowne bliźniaczki Electra i Elise Avellan - siostra Mona i siostra Lisa



Dodał(a): gianni Poniedziałek 10.06.2013