Marianna Schreiber wydała książkę Udane życie?'. Sprawdzamy, czy powinniśmy się czegoś nauczyć

Pedagog, terapeutka, matka, żona polityka, aktywistka, założycielka fundacji „Spektrum Marianny”, założycielka partii Mam Dość 2023, modelka, sportowiec, a od niedawna twórca – tak opisuje siebie w nowej książce. Dedykując ją mężowi prosi „żeby wreszcie w nią uwierzył”. Sprawdzamy poezję Schreiber, żebyście wy nie musieli tego robić.
325044892_770546324676771_6891524753957770871_n.png

Żona polityka w swoich mediach społecznościowych ogłosiła, że otrzymała już pierwsze egzemplarze swojej książki „Udane życie”. Poszczególne pozycje rozdaje internautom, jednak kolejne egzemplarze są dostępne w popularnych księgarniach internetowych. Już na wstępie podkreśla, że słowa zawarte w książce opowiadają o dziecku wychowanym w strachu. Za pomocą poezji pokazuje, jak zyskać wiarę w siebie, (przynajmniej tak twierdzi). Jakie wiersze pisze Marianna? Przytaczamy Wam jeden z nich: 

Zaczyna mnie przerastać
Życia z tobą gorzki smak
Mam ochotę się pochlastać
Lecz nie wiem jak
(Źródło: fragm. książki dostępny na Legimi.pl)

Zawartość książki została ujawniona bezpośrednio po wystąpieniu Łukasza Schreibera w Radiu Zet. Polityk odpowiadał na pytania dotyczące planów Prawa i Sprawiedliwości na najbliższe miesiące, jednak szczególnie głośne stały się jego wypowiedzi na temat żony. Zapytany przez dziennikarza Bogdana Rymanowskiego o szanse wyborcze Marianny Schreiber odpowiedział: "Jej aktywność w mediach społecznościowych w pełni wyczerpuje zainteresowanie tych, którzy takie mają. Nie ma chyba potrzeby, bym ja to uzupełniał".  "Idźmy poważnie z następnymi pytaniami […] proszę pozwolić mi w tej sprawie pomilczeć" – dodał

Kontrowersyjny sposób, w jaki Marianna pokazuje relację prywatną z politykiem spowodował, że internauci zaczęli pytać kobietę o jej odpowiedź na te słowa. Reakcję znaleźliśmy na jej Instagramie: "Tak, chodzi o to, że mąż delikatnie mówiąc… mnie wyśmiał w Radiu […] nie miałam pojęcia o tym". Nie ukrywając żalu, po pewnym czasie wydała jednak oświadczenie: "Proszę Was z całego serca o uszanowanie mojej decyzji w sprawie wypowiedzi mojego męża w Radiu Zet. Z szacunku do Niego i do rodziny, nie będę tego komentowała"

Właśnie danym momencie Schreiber zdecydowała się na ujawnienie zawartości książki:

Krzywdzisz, kłamiesz, ciągle przepraszasz,
ze swego życia mnie wypraszasz, znów zapraszasz,
ileż mam czekać na stałe uczucie

Osiemdziesięcio dwu stronnicowy tomik został wydany przez witrynę „Pan Wydawca”, która ogłasza swoją ofertę dla autorów. "W naszej ofercie proponujemy kompromis, dzięki któremu wydając swoje dzieło autor nie ryzykuje fortuny, ale jednocześnie wypuszcza w świat dobrze opracowane wydawnictwo. Wiele zleceń, które realizuje Pan Wydawca, mieści się w kwocie od 5000 do 8000 zł. Cena ta obejmuje realizację całego procesu wydawniczego" – reklamuje wydawnictwo. 

Marianna Schreiber nieustannie walczy o rozgłos. Okazuje się, że mamy do czynienia z wyjątkowym progresem wiary w siebie i własny sukces. Czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości? Pozostawiamy to do oceny internautom. 


Dodał(a): CKM.PL / fot.: Legimi screen Wtorek 07.02.2023