Masz dzieci? Jesteś patriotą! Tak twierdzi papież

Papież Franciszek pełni skrajne funkcje wśród zwolenników i przeciwników Kościoła. Niektórzy coraz bardziej się do niego przekonują, inni zaś widzą w najważniejszym duchownym osobę, która nieumiejętnie korzysta z władzy. Teraz papież wypowiedział się na temat dzieci i patriotycznego obowiązku wiernych.
Zrzut ekranu 2022-09-19 o 12.19.55.png

– Spadek liczby urodzeń w połączeniu ze starzeniem się społeczeństwa pogarsza sytuację przedsiębiorców i ogólnie gospodarki. Podaż pracy maleje, a wydatki na emerytury z finansów publicznych rosną. Istnieje pilna potrzeba wspierania rodzin i liczby urodzeń w praktyce – podał podczas spotkania z członkami Powszechnej Konfederacji Przemysłu Włoskiego. 

Dodał również, że kobiety często boją się zajść w ciążę ze względu na szereg niedogodzeń, jak chociażby wyrzucenie z pracy. Zaapelował, by politycy zwracali uwagę na to, by przyszłe matki mogły godzić pracę z macierzyństwem.

– Adriano Olivetti, wasz wielki kolega z minionego wieku, wyznaczył limit, jaki może dzielić najwyższe i najniższe pensje. Wiedział, że kiedy te różnice są zbyt duże, traci się we wspólnocie pracowników poczucie przynależności i wspólnego przeznaczenia, nie ma empatii i solidarności między wszystkimi - powiedział. W tym wypadku również istotna jest kwestia wykluczeń powiązanych z "przeciwnościami", jakimi nie może być chęć posiadania dziecka.

Papież stwierdził, ze "posiadanie dzieci to kwestia patriotyzmu". Jeśli więc czujecie się mało powiązani z ojczyzną i chcecie spełnić w stosunku do niej pewien obowiązek, to najwyższa pora zastanowić się nad bąbelkiem.

Dodał(a): redakcja / fot.: youtube.com Poniedziałek 19.09.2022